foto1

Gladiators Plzeň

plzeňský klub stolního hokeje STIGA

ARCHIV VÝSLEDKŮ

Václav Pikl poprvé v kariéře vyyhrál turnaj světové ligy. V Kranji se Slovenian open 2008 účastnili hráči z pěti zemí. Vašek ale jako jediný Čech kraloval celému turnaji. Za celou dobu prohrál jen 4 zápasy (z toho 3 v play-off). Na druhém místě se umístil hráč z Chorvatska a díky semifinále s Vaškem, které bylo předčasným finále třetí místo získal domácí Camdzic.
Výsledky: 1 . Václav Pikl, 2. K. Curkovic, 3. A. Camdzic (34 hráčů - 5 zemí - 1x ČR, 1x Maďarsko, 1x Švýcarsko, 3x Chorvatsko, 28x Slovinsko)

Ve finále porazil Ivana Zacharova z Ruska. O třetí místo se utkali opět dva místní Edgarsové: Caics a v čechách známější Saulitis. Souboj lépe vyzněl pro Caicse. Nejlepším z českých hráčů byl Michal Hvižď, jen těsně sledován Petrem Tmějem. Ostatní zapadli již o něco hlouběji do výsledkové listiny. Na turnaji chyběl průbězně druhý muž hodnocení světové ligy, Václav Pikl. Ten se ukáže až na turnaji v Litvě zřejmě jako jediný z Čechů.
Výsledky: 1. Atis Silis, 2. Ivan Zacharov, 3. Edgars Caics, 4. Edgars Saulitis .... 7. Michal Hvižď, 9. Petr Tměj, 19. Jan Dryák, 23. Ladislav Tměj, 45. Dušan Krása, 47. Erik Šlechta, 50. Kryštof Lébl, 53. Miloš Ševr (Celkem 136 hráčů).

10.1.2009 se konalo další z kol World Tour. Z České republiky se do estonského Tallinu vydal pouze Václav Pikl. Tento zástupce plzeňského hokeje nezklamal a z dálného severu přivezl pěkné 12. místo. Celkem se turnaje účastnilo 60 hráčů. Největší prim hráli Lotyši s Rusy, kteří s Dánem Axelsenem obsadili všechny místa před Vaškem. Až za Vaškem se zařadili Finové. Turnaj vyhrál Edgars Caics před Atisem Silisem. Po tomto turnaji patří Vaškovi Piklovi v celkovém hodnocení světové ligy nádherné 4. místo!

Vítězem se na turnaji světové ligy se ve švýcarském Bernu stal Michal Hvižď, který ve finále na sedm vítězství porazil bratra Leoše. O třetí místo prohrál gladátor Václav Pikl s Bjarne Axelsenem. Václav Pikl, který pomýšlel na vítezství a jen příjezd nepřihlášených příbramských hráčů ho připravil o tuhý boj ve finále. Druhým gladiátorem, který mezi Alpy dorazil, byl Martin Ženíšek. Z osmého místa postoupil do play-off, kde nejprve sehrál strhující bitvu Bernardem Rjavcem. Pak ale narazil na pozdějšího vítěze a s turnajem se rozloučil. Kompletní výsledky

Druhý den po sérii světové ligy se konal turnaj Sportmaster. Vítězem se stal duševní otec celé soutěže skládající se z několika turnajů - Bjarne Axelsen. Ve finále mu byl soupeřel Václav Pikl. Třetí skončila Anette Engel, přítelkyně Bjarneho. Druhým nejlepším ze čtveřice českých hráčů byl Martin Ženíšek na šestém místě. Kompletní výsledky

V Moskvě se konal další turnaj světové ligy a čtveřice českých hráčů z celku Elites odehrála skvělý turnaj. Dvojice Petr Tměj (4.) a Michal Hvižď (7.) postoupili oba do play-off a oba také přes osmifinále. Jen Petrovi se ale podařilo jako jedinému českému hráči postoupit mezi první čtyři. Jenže tam už bohužel jeho cesta skončila, když nestačil na Caise z Lotyšska.Ladislav Tměj obsadil 33. místo a Miloš Ševr 74. příčku z celkového počtu 157 hráčů.

16.5.2009 - Oproti původnímu plánu se musel turnaj v německé metropoli obejít bez hráčů Glad's. Po zrušení účasti Pavla Plešáka se nakonec musel z pracovních důvodů omluvit i Martin Ženíšek. Václav Pikl a Pavel Pohořalý, který měl posádku doplnit tak museli účast oželet. Druhým místem se zaskvěl Zdeněk Matoušek mladší a ani čtvrtý Ladislav Tměj a sedmý Miloš Ševr neudělali ostudu. Turnaj vyhrál Mikus Saulitis z Lotyšska. Kompletní výsledky.