foto1

Gladiators Plzeň

plzeňský klub stolního hokeje STIGA

ARCHIV VÝSLEDKŮ

Poslední kolo ŽTPO roku 2010 se neslo ve znamení boje o celkové třetí místo. Vašek Pikl ho mohl uhájit už postupem mezi nejlepší čtyřku. To se mu ale nepodařilo, i když prohrál pouze jednou! Vypadl tak ještě hůře, než Zdeněk Matoušek ml. v předchozím kole. Zapříčinily to další 4 remízy, poslední se Zdeňkem Matouškem st., který vyrovnal těsně před koncem posledního zápasu základní skupiny! Po vybojování 5.místa nad Mírou Černochem 2:1 na zápasy pak musel čekat, jestli ho Kryštof Lebl nakonec opravdu o 3.místo nepřipraví. Stalo by se tak po jeho vítězství v tomto kole. Už v semifinále ho této možnosti ale dokázal zbavit Dan Matýsek. Po jeho vítězstvíbylo vše jasné. Celkové pořadí už se tímto turnajem neměnilo a i celkový jednoznačný vítěz Zdeněk Matoušek ml.potvrdil ve finále svou dominanci v tomto ročníku.

Stupně vítězů 292. kola: 1. Zdeněk Matoušek ml., 2. Dan Matýsek, 3. Kryštof Lebl ... 5. Vašek Pikl  (celkem 10 hráčů)

Celkové pořadí ŹTPO 2010: 1. Zdeněk Matoušek ml., 2. Dan Matýsek, 3. Vašek Pikl  (celkem 36 hráčů)

Pořadí útočníků ŹTPO 2010: 1. Vašek Pikl, 2. Zdeněk Matoušek ml., 3. Kryštof Lebl

Pořadí obránců ŹTPO 2010: 1. Míra Černoch, 2. Zdeněk Matoušek ml., 3. Dan Matýsek, 4. Vašek Pikl

Pořadí juniorů ŹTPO 2010: 1. Filip Hamáček, 2. Jiří Chylík ml.., 3. Šimon Janoušek

Pořadí Žabáků ŹTPO 2010: 1. Zdeněk Matoušek ml., 2. Dan Matýsek, 3. Filip Hamáček

Na postup do finálové čtyřky tentokrát nestačily pouhé 2 porážky a 2 remízy Zdeňkovi Matouškovi ml. Prohrálpak s Filipem Hamáčkem i boj o 5.místo 1:2 na zápasy, když prodloužení rozhodujícího zápasu hráli více než 10 minut! Po dlouhé době se vrátil Honza Dryák. Vašek Pikl ho v základní skupině porazil 6:2 a v semifinále play-off se spolu utkali znovu. V něm Vašek vyhrál i první zápas 4:1, ale pak začal úřadovat Honza a vyhrál nejen semifinále s Vaškem, ale pak i finále s Kryštofem také 2:1 na zápasy a stal se vítězem předposledního kola Žabka Tour 2010. Na stupně vítězů se nakonec Vašek Pikl z D.A.S. Gladiators přece vešel a získal skvělé 3.místo po vítězství 2:0 na zápasy nad Danem Matýskem, držitelem průběžné druhé pozice. Ten tím ale mnoho neztratil. Spíš se ještě přiostřil boj o celkové třetí místo, na které v posledních kolech velmi útočí Kryštof Lebl. Na turnaj opět dohlížel Jirka Vácha a přispěl 9. místem.

Stupně vítězů: 1. Jan Dryák, 2. Kryštof Lebl, 3. Václav Pikl  (celkem 11 hráčů)

Vašek opět zvládl zápas s Danem Matýskem a vyhrál ho 6:1, ale po nešťastných zápasech s Filipem (2:3), se Zdeňkem Matouškem st. (2:2) a hlavně s Příhodou (3:4) a nezvládnutým zápasem s Mírou Černochem (1:5) se znovu nedostal do finálové čtyřky. Toho pak v zápasech o 7.místo jasně porazil 3:0 a 4:1. Tím opět značně ztratil a Dan Matýsek si i 5.místem upevnil celkovou druhou příčku. Překvapil Luděk Příhoda, když šel do play-off ze 3.místa a až za ním byl Zdeněk Matoušek ml.! Mezi nejlepšími už ale neuspěl a skončil na 4.místě. O největší překvapení se ale postaral Filip Hamáček, který poprvé vyhrál jednotlivé kolo a Žabka tour tak má nového vítěze.

Stupně vítězů: 1. Filip Hamáček, 2. Kryštof Lebl, 3. Zdeněk Matoušek ml. ... 7. Václav Pikl (celkem 11 hráčů)

Stálé účastníky Žabka tour přišel výsledkově pozlobit předseda Č.A.S.G. Jiří Vácha a Iva Mašková z Chebu. Praha se jim stala přechodným bydlištěm a tak využívají tréninku na Žabka Tour. Bohužel nezlobil moc. Triumf patřil stejně jako minulé kolo Zdeňkovi Matouškovi mladšímu. Jen na stříbrné a bronzové příčce se prohodili dva borci z pražských klubů. Vašek, přes vítězství 4:3 nad Danem Matýskem, se nedostal do finálové čtyřky. I když si polepšil své nejhorší umístění z minule a obsadil slušné páté místo, stejně tím nejspíš skončil boj s Danem
o celkové 2.místo.

Stupně vítězů: 1. Zdeněk Matoušek ml., 2. Dan Matýsek, 3. Kryštof Lebl ... 5. Václav Pikl (celkem 10 hráčů)

Tomáš Hudec doplnil počet hráčů na 13 a přispěl tím ke změně systému při vyšším počtu hráčů a k ještě vyšší kvalitě turnaje. To nezvládl Vašek Pikl po pracovním vytížení a cestě do Helsinek. Ztratil několik zápasů a do play-off šel až z 8. místa. Ve čtvrtfinále se tak utkal se Zdeňkem Matouškem ml. Přestože zahrál lépe než do té chvíle, nestačilo to a prohrál 1:2 na zápasy. Skončil tak na 8. místě, což bylo jeho nejhorším umístěním v tomto ročníku. Toho zas využil Dan Matýsek a po výhře nad Tomášem Hudcem získal 3. místo. V celkovém pořadí získal zpět 2. místo a malý náskok. Ještě hůře dopadl Adam Zielinský končící na 11. místě. Zato Zdeněk Matoušek ml. dokázal opět všechny porazit, ve finále i Kryštofa Lebla, a zvítězil zcela zaslouženě.

Stupně vítězů: 1. Zdeněk Matoušek ml., 2. Kryštof Lebl, 3. Dan Matýsek... 8. Václav Pikl (celkem 13 hráčů)

Turnaj odehrálo 12 opět převážně velice kvalitních hráčů, za účasti i předsedy ČASG. Ze základní části se tentokrát do play-off nejlepších 4 hráčů dostali samí favorité, jen Daniel Matýsek propadl a skončil nakonec až na 8. místě. Přesto se Vašek Pikl dostal opět do finále, kde podruhé za sebou zvítězil. V tomto finále ale po neskutečném boji porazil 2:1 na zápasy Zdeňka Matouška ml.! Dostal se tak na druhé místo po 15. kole se stejným počtem bodů jako získal i Dan Matýsek. Šance v boji o 2. místo by mohly být vyrovnané. Sedmi vítězstvími se v historických tabulkách Vašek Pikl dostal už na 12. místo. Opět se ukázalo, jak je tato soutěž kvalitní, když úspěšný Adam Zielinský v Budapešti i Košicích zde uhrál pouze 5. místo. Před ním se umístil ještě Kryštof Lebl na 3. místě i jím poražený Filip Hamáček.

Stupně vítězů:
 1. Vašek Pikl, 2. Zdeněk Matoušek ml., 3. Kryštof Lebl.... (celkem 12 hráčů)

Účastnilo se 10 převážně velice kvalitních hráčů. O tom svědčí skutečnost, že se do play-off nejlepších 4 hráčů nedostal Kryštof Lebl a překvapivě ani Zdeněk Matoušek ml.!!! Ve velice vyrovnaném turnaji se tak z vítězství radoval Vašek Pikl, který ve finále porazil Daniela Matýska. Rozesmutněl ho, když ho tím začal stíhat na místo druhé. Zároveň tak přerušil vítěznou sérii Zdeňka Matouška ml. a téměř po roce zvítězil už po šesté. I Filip Hamáček využil zaváhání velkých favoritů a po vítězství nad Mírou Černochem získal 3. místo. Zdeněk Matoušek ml. skončil až za Kryštofem Leblem na 6. místě!

Stupně vítězů: 1. Vašek Pikl, 2. Dan Matýsek, 3. Filip Hamáček... (celkem 10 hráčů)

Za účasti 11 hráčů pokračovala po prázdninách Žabka Tour Prag Open. O překvapení se postaral Kuba Sládek, který ze základní části nepostoupil do play-off nejlepších 4 hráčů. Nedařilo se ani Danovi Matýskovi a Filipovi Hamáčkovi. To využil Vašek Pikl a dostal se až do finále, kde prohrál se Zdeňkem Matouškem ml., neporaženým v celém průběhu tohoto turnaje.

Stupně vítězů: 1. Zdeněk Matoušek ml., 2. Vašek Pikl, 3. Kryštof Lebl

Vítězství obhájil Zdeněk Matoušek mladší. Vaškovi Piklovi se opět nedařilo a oproti poslednímu kolu si tentokráte o jedno místo polepšíl a skončil na 5. příčce.

Výsledky: 1. Zdeněk Matoušek ml. (HCS Žabka Praha), 2. Jan Dryák (Stiga Big Band Praha), 3. Dan Matýsek (HCS Žabka Praha)...5. Václav Pikl (celkem 12 hráčů)

Po přerušeném hattricku Daniela Matýska je zde "náběh" na další hattrick. Po triumfu v 10. kole se podařilo stejný úspěch zopakovat v kole jedenáctém Zdeňkovi Matouškovi mladšímu. Ve finále porazil Kryštofa Lébla a o třetí místo vyhrál Zdeněk Matoušek starší. Václav Pikl dva dny po návratu z Mistrovství Evropy obsadil na pražském turnaji 5. místo. A kolik bylo hráčů? Devátého kola se zúčastnilo 9 hráčů, desátého jich bylo 10 a tak jich nemohlo být tentokrát jinak, než 11.

Výsledky: 1. Zdeněk Matoušek ml. (HCS Žabka Praha), 2. Kryštof Lébl (Stiga Big Band Praha), 3. Zdeněk Matoušek st. (HCS Žabka Praha)... (celkem 11 hráčů)

Celkem 10 hráčů se utkalo v 10. kole letošního ročníku ŽTPO. Zlatý hattrick se snažil po dvou vítězstvích uzavřít Daniel Matýsek, který je poslední dobou k nepřekonání. Přestože díky dvojici Matoušků začal turnaj o hodinu déle, byl to právě Zdeněk Matoušek ml., který celý hattrick zmařil svým vítězstvím. Druhé místo se ale podařilo obhájit Vaškovi Piklovi s líhně plzeňského hokeje.

Výsledky: 1. Zdeněk Matoušek ml. (HCS Žabka Praha), 2. Václav Pikl (Gladiators Plzeň), 3. Kryštof Lébl (Stiga Big Band Praha)... (celkem 10 hráčů)