Gladiators Plzeň

plzeňský klub stolního hokeje STIGA

ARCHIV VÝSLEDKŮ

Jak ono to vlastně bylo?

Asi před šesti lety (podzim 1995) zavítal do nově otevřeného kroužku stiga hokeje MARTIN ŽENÍŠEK. Tuto hru (nebo spíše českou podobu) znal od mala. Tam se poprvé setkal s HYNKEM NECHUTNÝM. Kroužek tehdy vedl Ivan Blažek. Účastnilo se ho i dalších několik hráčů. Rok poté chodil na tréninky jen Hynek. Do kroužku přibyl další člen JINŘICH VÁGNER. Martin se vrátil zpět ve školním roce 1997/98. Tehdy tam začali chodit i bývalí hráči Expandu Plzeň (nyní Absolut Spiders) Ladislav Nový, Stanislav Kraus a Vladimír Kraus. Ti se již tehdy účastnili Českého poháru. Kroužek získal jejich příchodem kvalitní úroveň. Zároveň s nimi přibyl další hráč, Martinův kamarád, ZBYNĚK HUPÁK. Ve školním roce 1998/99 skončil s vedením kroužku Ivan Blažek a dočasně jeho úlohu převzal Vladimír Kraus. Po vánocích byl však kroužek rozpuštěn a stoly prodány za minimální cenu. To vše se odehrálo do ledna 1999.

(sepsáno v roce 2006)

Novodobá historie

2000 - 2001

V říjnu 2000 potkal na zimním stadionu Martin Ženíšek Jindru Vágnera, začala se jim v hlavě tvořit představa o novém týmu stigy, který by se zapojil do Plzeňské ligy, Českého poháru a postupem času dobyl třeba i reprezentaci. Po jediném telefonátu Hynkovi Nechutnému bylo jasné, že tým získal dalšího dobrého hráče. Ještě ten týden potkal Martin před stadionem i Zbyňka Hupáka, který po chvilce také souhlasil. Na prvním tréninku jsme se sešli týden před odjezdem na Český pohár v Příbrami. Šlo o teoretickou přípravu, neboť dva tréninkové stoly jsme dovezli až z Příbrami. Naposledy se tehdy objevil na tréninku Jindřich Vágner, který se stačil ještě zúčastnit jednoho kola Plzeňské ligy. Pak si poranil vazy na ruce a po měsíci, když se zranění zhojilo, se již v týmu neukázal. Zúčastnil se pouze amatérského turnaje v klubu Kapsa, kde skončil druhý (za svým otcem). Martin se turnaje také zúčastnil a obsadil čtvrté místo. Po poháru v Příbrami byla již klubovna ve Středisku volného času vybavena ohranými stoly z minulého ročníku Českého poháru. Tréninky se rozjeli naplno. Od začátku byl kroužek otevřen i pro veřejnost. Na trénink začali chodit i nadějní mladí hráči Jakub Kramář, Lukáš Honzík a Květuše Ženíšková. Ta byla v týmu již od počátku a několikrát se také účastnila Plzeňské ligy. Zbývající dva "dorostenci" zatím na Plzeňskou ligu ani Český pohár nepomýšleli.

Poté, co se nám na konci roku nepodařilo sestavit družstvo na MR v Turnově, opustil naše řady Hynek Nechutný. Nejprve v Expandu jen hostoval, ale v prosinci se hostování změnilo na přestup. Naše řady přibližně v tutéž dobu rozšířil na hostování kvalitní hráč a odchovanec Expandu - Jan Medvec.

2001 - 2002

Po vydařené sezóně, plné úspěchů a zlepšení, se našemu týmu (Martin Ženíšek, Jan Medvec, Lukáš Honzík, Jan Kubernát, Zbyněk Hupák a Tomáš Brožek) podařilo obsadit skvělou 9. příčku na MR družstev v Příbrami. Díky dvěma účastem v B-finále ČP se Martin Ženíšek kvalifikoval na MR jednotlivců z 35. místa, toto umístění dokázal mezi čtyřiceti-dvěma hráči obhájit. Třešinku na dort nasadil v soutěži juniorů Lukáš Honzík svým devátým místem.

2002 - 2003

Tato sezóna je byla zajímavá tím, že se konalo MR v Plzni. S pomocí Michala Zunky, Zdeňka Lopaura a Lukáše Rady se jádro Gladiators - Martin Ženíšek, Lukáš Honzík, Jan Kubernát, Markéta Pilařová a Zbyněk Hupák se probojovalo na 10. místo z celkového počtu 18 družstev. Markéta navíc obsadila v kategorii žen 2. místo. V jednotlivcích jsme měli díky třem divokým kartám hned 6 zástupců (26. Martin Ženíšek, 30. Zdeněk Lopaur, 33. Markéta Pilařová, 34. Jan Kubernát, 35. Michal Zunka, 39. Lukáš Honzík). V třetím ročníku Gladiators cupu dominovali hráči Glad’s: Martin Ženíšek, Lukáš Honzík, Jan Kubernát. Mezi nováčky se zařadili tito hráči: Ladislav Mynář, Vladislav a Gábina Černých, Milan Kuráž.

2003 - 2004

V Gladiators cupu opět dominovala stejná trojice Gladiators: Ženíšek, Honzík, Kubernát. Vítěz prvních dvou ročníků, Václav Pikl se neúčastnil všech kol. Mezi nováčky se zařadili Petr Čekal, Ladislav Hajný a Daniel Šindelář. Mistrovství republiky se konalo v Litomyšli a ze šestnácti družstev se Gladiátorům vůbec nedařilo. 11. místo vybojovalo družstvo ve složení (Ženíšek, Honzík, Hupák, Kubernát, Pilařová, Korbelová a Tibor Varga z Českých Budějovic)

2004 - 2005

Gladiators cup se rozdělil na podzimní a jarní část. V obou částech dominoval Václav Pikl z Expandu Plzeň. V závěsu za ním se drželi Lukáš Honzík a Martin Ženíšek. Na začátku sezóny začala se stigou i Pavla Kratochvílová a v únoru přibyli i manželé Svobodovi Marcela s Láďou. Tito hráči se stali novým hnacím motorem celého klubu. Na MR v Praze se klub musel po omluvenkách Lukáše Honzíka a Marcely s Láďou, spolehnout na posily z dalekých Košic. Tomáš a Karol Hudcovi nám pomohli. V konkurenci devatenácti týmů jsme obsadili 10. místo, což se po našem premiérovém MR řadí mezi největší úspěchy.

2005 - 2006

V podzimní části Gladiators cupu spadlo vítězství do klína Martinovi, protože Pikl jel na Švédské mistrovství. Jarní část obohatil svojí účastí Pavel Plešák, ikona české stigy. A právě jeho neúčast v posledním kole vyrovnaného ročníku přihrála vítězství do rukou Vaška Pikla. Martin skončil až třetí. Novými tvářemi se stali Martin Kůžel, Jan Čurda a Josef Procházka. A minimálně Martin s Pepou jsou dalšími nadějnými hráči pro budoucnost klubu.

Světová liga WTHT 2023/24

ROK 2023

USA 22.07. Chicago
CAN 09.09. Edmonton