foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gladiators Plzeň

plzeňský klub stolního hokeje STIGA

ARCHIV VÝSLEDKŮ

10. - 11.5.2003 MR  Plzeň

Výsledky:

Turnaj jednotlivců - 40 hráčů

1. Pavel Chaluš (THC Stiga Plzeň), 2. David Šmíd (CIBET Praha), 3. Stanislav Kraus (THC Stiga Plzeň)...26. Martin Ženíšek, 33. Markéta Pilařová, 34. Jan Kubernát, 39. Lukáš Honzík

Turnaj družstev - 18 družstev

1. THC Stiga Plzeň, 2. CIBET Praha "A", 3. Stiga Expand Plzeň...10. Gladiators Plzeň

Turnaj žen - 4 hráči

1. Kristýna Baščanová (CIBET Praha), 2. Markéta Pilařová (Gladiators Plzeň), 3. Magdalena Malá (THC Stiga-Game Příbram)

Turnaj juniorů - 13 hráčů

1. Leoš Hvižď (THC Stiga-Game Příbram), 2. Zdeněk Matoušek (HCS Žabka Praha), 3. Miloslav Kubica (SHC Cheb)

Turnaj veteránů - 13 hráčů

1. Zdeněk Matoušek (HCS Žabka Praha), 2. Slavomír Bříza (Kolín), 3. Zbyněk Pilař (Turnov Spiders)

 

Soupiska pro Mistrovství Republiky v Plzni

1. Martin Ženíšek

2. Jan Kubernát

3. Lukáš Honzík

4. Markéta Pilařová

5. Zbyněk Hupák

6. Zdeněk Lopaur (hostování)

7. Michal Zunka (hostování)

8. Lukáš Rada (hostování)

 

Mistrovství republiky v roce 2003 proběhlo v Plzni v kulturním domě JAS - Jablonského ulice. Turnaj se uskutečnil o víkendu 10. - 11. května. Zahájení proběhlo již v pátek také v JASu - v salónku.

Sponzoři

Velké poděkování patří našim sponzorům - firmě Hrbáček s.r.o. provozující spedici, mezinárodní kamiónovou dopravu, opravu nákladních i osobních automobilů a obchod se stavebninami. Dále nás podpořila firma pana Martina Otýse specializující se na úpravy živičných povrchů. Děkujeme.

Věcnými cenami přispěli firmy: Hračky Ondřejíček, Sympakt - Golf Centrum, Matthes a Setos s.r.o.. Děkujeme.

 

Mistrovství České republiky v Plzni 2003 z pohledu nás Gladiators 

     Tentokrát se nejlepší hráči a osmnáct družstev sjelo na Republiku do metropole západních Čech. Turnaj pořadatelsky zaštítili čtyři hráči: Vladimír a Stanislav Krausovi a gladiátoři Martin Ženíšek s Honzou Kubernátem. 

     V družstvech byl cíl pro letošní MR jasný: obhájit deváté místo z Příbrami. Rozlosování nebylo k týmu složeného ze čtyř plzeňských a čtyř mimoplzeňských hráčů zrovna shovívavé. Základní skupina se skládala jen ze čtyř družstev, ještě jedna byla čtyřčlenná, zbylé dvě obsahovali pět týmů.

      V sérii proti plzeňskému Expandu jsme příliš šancí neměli. Poměrně hladce jsme prohráli, ale to jsme se již soustředili na ten nejdůležitější zápas s týmem posázavského Kamaxu. Vzájemná rivalita a prestiž byla cítit v každé minutě zápasů. Hladké vítězství nám dodalo odvahy zkusit malý zázrak proti příbramským THC Voloupej. Zázrak se nekonal, přesto jsme se dostali do osmifinálové skupiny, což byl cíl, který jsme si dali krátce po rozlosování. Do společné skupiny jsme vstoupily s Expandem a Voloupej z druhé skupiny se ještě přidalo áčko i béčko Žabky a THC Plzeň. Kamax si nakonec poradil se všemi soupeři ve skupině o 13.-18. místo a po zásluze mu patřilo 13. místo. Na hráčích ze Sázavy byla vidět radost ze hry a zdravá chuť hrát. Vše brali sportovně a za zmínku stojí i jejich pokřik doprovázený ragbyovým hloučkem. Nám se nepodařilo porazit Žabku-A, přes kterou vedla cesta mezi nejlepších osm týmů. V souboji s plzeňským THC jsme zvládli držet krok pouze první kolo, pak už se favorit nedal a ukázal, proč letos obhajuje titul. V posledním zápase se rozhodlo mezi námi a béčkem Žabky, kdo bude hrát o 9. a kdo o 11. místo. Roli favoritů jsme zvládli dokonale a obhajoba 9. místa z loňska se přiblížila. Velkou zásluhu na tom měl i soupeř, Černoch vzdal čtyři z pěti zápasů předčasně a to již Čadil s Flekem a Hlůžkem zachránit nedokázali. Do bojů o 9. místo se nám postavilo silné mužstvo CIBET Praha „B“, který loni v Příbrami skončil na pátém místě. Soupeř se ale nedostavil a Martin Ženíšek, jako kapitán šel upozornit pořadatele. Pražanům hrozila kontumace prvního kola 0:5, přesto Gladiators v duchu fair play upozornili na chybu a hrálo se od začátku. Bohužel hráči z Prahy souboj s Glad’s vyhráli až příliš jasně a tím obsadili 9. místo. Na nás, Gladiators Plzeň, zbylo dobré 10. místo. 

     Hráči podílející se na tomto úspěchu: Martin Ženíšek (jako kapitán odvedl skvělou práci, jako hráč to také nebylo špatné), Honza Kubernát (jeho skvostný výkon byl pro zbytek týmu překvapením, Žabkou A a B neprohrál ani jeden zápas a roste ve velkého hráče), Lukáš Honzík (jeho tvrdá hra, tentokrát nepřinesla tolik sladkých plodů, ale důležité body udělal), Markéta Pilařová (pokazila začátek a pak jen střídala, ke konci to nebylo špatné, ale mohlo to být ještě lepší), Zdeněk Lopaur (od několikanásobného účastníka A-finále ČP se očekávalo o hodně víc, zahrál průměr na úrovni ostatních), Michal Zunka (dobrá technická hra a výsledky také v průměru, jistě má na víc), Zbyněk Hupák a Lukáš Rada (oba dostali málo příležitostí, ale ty dokázali využít Zbyněk bilancí 1-1-1, Lukáš nadprůměrným výkonem okořeněným i kvalitními výsledky). Jako tým obvedli všichni dobrý výkon a všichni tahali za jeden provaz.

     Druhý den v soutěži žen obhájila 2. místo Markéta Pilařová, která tak potvrdila toto místo z kvalifikačních turnajů pro červnové Mistrovství světa v Curychu. Lukáš Rada si v juniorské kategorii příliš dobře nevedl a bohužel se nedostal do osmičlenného play-off. 

     Po vyhlášení pořadí uplynulého Českého poháru se rozhořela bitva na stiga stolech znovu, tentokrát v jednotlivcích. Díky třem divokým kartám se ukázalo hned šest Gladiátorů z předešlého dne. Čekal se opět kvalitní výkon od Honzy Kubernáta, ten předvedl horší výkon než v sobotu za družstva (34. místa). Zlepšení a nejlepší výsledek z hráčů Glad’s se očekával i od Zdeňka Lopaura, ale třicáté místo je spíše lepším průměrem. Druhý hráč z Moravy v týmu Gladiators, Michal Zunka také neukázal právo na divokou kartu a skončil za očekáváním (35. místo). Markétě Pilařové se také nedařilo tak, jak by si představovala, ale na konci se jí trochu dařit začalo (33. místo) . Lukáš Honzík byl největším zklamáním, skončil na předposledním - 39.místě jen díky tomu, že hrál lichou skupinu (měl stejně bodů jako hráč v druhé skupině). Největším překvapením bylo umístění kapitána klubu Martina Ženíška. Rovnoměrným navyšováním bodového zisku (20b.)skončil na výborném 26. místě. Všichni jen doufají, že na příští republice dokáže minimálně totéž a další se nenechají zahanbit a zkusí si polepšit.

 Jádro týmu: nahoře zleva: Martin Ženíšek, Markéta Pilařová, Michal Zunka, klečící zleva: Lukáš Honzík, Zbyněk Lopaur, Jan Kubernát

Světová liga WTHT 2023/24

   

ROK 2023

USA 22.07. Chicago
CAN 09.09. Edmonton
UKR 16.9. Bryne
UKR 23.9. Orebro
SLO 07.10. Kranj
SUI 28.10. Bern
KAZ 04.11. Shymkent
CAN 18.11. Toronto
LAT 2.-3.12. Riga (SS)
   

ROK 2024

USA 03.02. Anaheim
SWE 10.02. Stockholm (SS)
SVK 02.03. Nové Zámky
USA 23.03. Detroit
EST 06.04. Tallinn (SS)
CZE 20.04. Praha (SS)
CZE 21.04. Praha - MS klubů
GER 04.05. Lahr/Schwarzwald
UKR 11.5. Kyjev
LAT 14-16.06. Valmiera (ME)