foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gladiators Plzeň

plzeňský klub stolního hokeje STIGA

ARCHIV VÝSLEDKŮ

25.07.2008 - 2. pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů se uskuteční v osmi odvážlivcích. Martina Kůžela nahradil Lukáš Vacek a Erika Šlechtu, který si poranil koleno týden před ME, nahradí Zdeněk Matoušek mladší. Tým osmi statečných je kompletní a jednání s GWR se tak rozběhlo naplno. Více informacíé naleznete v příslušné sekci v levém menu.

14.07.2008 - Začátek pokusu se o hodinu posouvá. Začátek se uskuteční v 10:00 oproti původnímu předpokladu (9:00). Je to z důvodu řádné přípravy. Na srazu účastníků v 8:00 se nic nemění.  

11.07.2008 - V pátek přesně v 13:58 byl schválen 2. pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů.  Číslo pokusu je 225952 (CLAIM ID). Teď už zbývá jen přihlášku zaslat v pondělí potvrzenou zpět faxem do Londýna a jak praví jeden známý název písničky "Show must go on". Doufám, že si 26.7. před obědem zahrajeme od stejné kapely i "We are the champions".

10.07.2008 - Bohužel sport není jen o získávání posil. Přesto se nám dařilo dlouho udržet jádro týmu stejné. Trio Ženíšek-Kubernát-Pilařová vždy drželo akcie Gladiators nad vodou. S výjimkou Třince 2007, kdy chyběl z rodinných důvodů Honza, odehrálo tohle trio 5 Mistrovství ČR (Plzeň-2003, Litomyšl-2004, Praha-2005, Plzeň-2006 a Příbram 2008) Markéta chyběla jen na prvním Gladiatorském MR v Příbrami 2002. Po dlouhých šesti letech se Markéta rozhodla změnit působiště.

Výkonný výbor GP se usnesl, že hráčku uvolní, ale pod podmínkou odstupného ze strany budoucího týmu Svitavy ´93. Markéta sice uvedla za změnou působiště další rozvoj, ale důvod bude asi jiný. Přesto zatím nedošlo k jednání mezi předsedy obou občanských sdružení. Pro předsedu týmu tak přichází další prostor pro hledání posil. I přestože není další účast na českém poháru u Martina Ženíška jistá, tak družstvo pro MR se sestavit podaří. V tuto chvíli je přednější pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů a co bude v září se uvidí až poté.

 

10.07.2008 - Gladiators Plzeň mají nového člena. Stal se jím junior Lukáš Jílek z Přeštic. Tento hráč se objevil na Czech Open a v juniorské kategorii na mistrovství v Příbrami. Na CO obsadil 107. místo a v juniorech skončil 16. (poslední). Na posledních třech Gladiators cupech však ukázal svojí progresi a brzy by mohl doplnit Martina Kůžela a zvýšit tlak na jeho místo v sestavě.

14-15.06.2008 - Na Mistrovství Evropy vybojovala Markéta Pilařová v konkurenci 14-ti hráček osmé místo, když do play-off šla ze stejné příčky a narazila na teprve patnáctiletou Marii Yalbachevovou z Ruska. Tento mladý objev je ale nad síly nejen Markéty, ale i Finek a dalších a mnohem starších hráček. Vedle Zacharovovů roste Sborné další talent a bohužel pro ostatní státy, tento talent nebude muset na dvouletou povinnou vojenskou službu jako bratrské duo Zacharovovů. Naštěstí medaile obstarali ostatní. Pavel Plešák obhájil titul Mistra Evropy v kategorii veteránů. Veteránský tým ve složení Pikl, Plešák, Matoušek a Ševr) vybojovali bronz. Stejný kov přidal v turnaji jednotlivců Petr Tměj. A poslední medaili získalo družstvo, které porazilo o bronz již tradiční soupeře z Ruska. Ukázali tak, že Ruskové stále nemohou stavět hru na samotných bratrech Zacharovových. V součtu zlato a tři bronzy je sice méně, než kolik Češi získali na ME ve Skalici před dvěma lety, ale nutno podotknout, že chyběly budějovická děvčata (zlatá záruka) a i ostatní země se rozhodly ME neignorovat a poslaly to nejlepší, co jejich zdroje nabízí. Navíc si Češi připsali jeden skvělý výsledek. Ve druhém kole základní skupiny porazili Švédy 15:4 a to švédové hráli v sestavě s Peterssonem, Ostermenem, Edwallem, Johanssonem a Sjostedtem. 

31.05.-01.06.2008 - Gladiators Plzeň vybojovalo na MR v Příbrami 10. místo a po loňském výpadku se vrátil na důstojné místo. v jednotlivcích se v neděli po ztrátě trenérky nedařilo jedinému jednotlivci Martinovi Ženíškovi, který přijel s ambicemi na první dvacítku a s pokusem atakovat play-off. Nakonec odjížděl s 43. místem (z 48 hráčů). Nedařilo se ani Markétě v kategorii žen. Přes slabé výkony Marušky Vargové na poslední Raptors Leugue jsme věřili v titul. Realita ovšem je taková, že je tým bez medaile. Do soutěže veteránů a juniorů se z Gladiators nepřihlásil nikdo.

24.05.2008 - Notně unavený a již bez své trenérky dorazil Martin v sobotu na poslední, šesté kolo budějovické Raptors League. Hostem turnaje byla nová zdravotní sestřička a Martinova kamarádka Zdeňka, která bude v červenci dohlížet na druhý pokus o zápis do Guinnessovy knihy. Martin se většinu turnaje hledal a setřásal únavu. Z Posázaví se vrátil kolem třetí hodiny ráno a v sedm už stával, aby se připravil na cestu. Postoupit mezi šest nejlepších se mu podařilo a nakonec se dostal až do semifinále. Tam ale úřadoval domácí Tibor Varga, který byl při velké chuti. Ve finále se pak střetla stejná dvojice jako v posledním kole Pikl-Varga. Štěstí se nakonec přesunula k plzeňskému hráči a ten alespoň po druhém místě v pondělním Gladiators cupu zlepšil svoje statistiky. Martin tak nedokázal navázat na dvě první místa, ale doplnil je třetím místem po vítězství nad Maruškou Vargovou.

22.05.2008 - Opět odpadlo jedno kolo Gladiators cupu. Bohužel účast Gladiators i dalších plzeňských hráčů dospěla do stádia, kdy se na tréninku před MR v Příbrami sešli pouze Ženíšek s Piklem a dva hráči, kteří trénink nepotřebují kvůli MR (Kalvas a Čurda). Stále více se ukazuje, že v Plzni se nedokáže uživit ani jeden klub stiga-hokeje. Tento ročník tak čeká posledních 6 kol (celkový počet se snížil na 14). To, jestli budou tyto kola poslední v historii nejen Salesiánského působení, ale i v historii Gladiators, to ukáže docházka na těchto kolech. Poslední kola ale nasvědčují tomu, že bude v srpnu poslední valná hromada a bude následovat rozdělení majetku mezi posední aktivní členy. Zároveň i pořádání jednoho kola českého poháru v příští sezóně je výrazně ohroženo pro morálku členů klubu. Přestože byl klub Gladators Plzeň z větší části své osmileté historie v pevných otěžích řízení jediného člověka, nadešel čas na úvahu co dál. Snaha rozložit váhu odpovědnosti na ostatní hráče formou funkcí v občanském sdružení se bohužel ukázala jako planá. Na postu pokladníka se vystřídali formálně 3 osoby za 4 roky a přesto nikdy pokladna neopustila ruce předsedy. Na postu revizora/revizorů se vystřídali také tři hráči a dnes nikdo z nich nemá ani 10-ti % účast na domácím poháru. Tato situace stále častěji vede k tomu, že tréninky (Gladiators cup) byly odkázány na jediného člověka. A když byl v nemocnici, tak se klub k tréninku sešel ze tří termínů jen jednou. Z toho všeho vyplývá, že bez účastí hráčů Expandu (Pikla, Nechutnýho a PLešáka s Suchým) by tréninky odpadali daleko častěji. Přestože nejsme zřejmě jediný klub, který tohle musí řešit, řešíme to častěji, než všechny kluby dohromady. 

 

18.04.2008 - Martin Ženíšek obsadil druhé místo na 10. (posledním) kole Ligy stolního hokeje Dolního Posázaví. Nad jeho síly v dvoukolovém systému byl pouze domácí Tomáš Behr. Ostatních sedm hráčů Martin porazil. Tomáše porazil pouze Adam Vejvoda v předposledním zápasu druhého kola. Martin se této ligy zúčastnil jako nováček, což mu všichni místní rádi připomínali. Turnaje se kromě Martina zúčastnilo osm hráčů domácí ligy.

06.04.2008 - Bratislava Open vyhrál Michal Hvižď.

Výsledky na stupních vítězů a českých hráčů: 1. Michal Hvižď, 2. David Šmíd, 3. Leoš Hvižď ml, 5. Tomáš Rumler, 12. Kryštof Lébl, 15. Václav Pikl, 19. Tomáš Lahučký, 27. Michal Zunka, 33. Zdeněk Lopaur, 51. Robert Jež, 54. Radek Matouš, 61. Erik Šlechta, 62. Evžen Vavruška, 64. Radim Nevrlík, 67. Jakub Bauer

Světová liga WTHT 2023/24

   

ROK 2023

USA 22.07. Chicago
CAN 09.09. Edmonton
UKR 16.9. Bryne
UKR 23.9. Orebro
SLO 07.10. Kranj
SUI 28.10. Bern
KAZ 04.11. Shymkent
CAN 18.11. Toronto
LAT 2.-3.12. Riga (SS)
   

ROK 2024

USA 03.02. Anaheim
SWE 10.02. Stockholm (SS)
SVK 02.03. Nové Zámky
USA 23.03. Detroit
EST 06.04. Tallinn (SS)
CZE 20.04. Praha (SS)
CZE 21.04. Praha - MS klubů
GER 04.05. Lahr/Schwarzwald
UKR 11.5. Kyjev
LAT 14-16.06. Valmiera (ME)