foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gladiators Plzeň

plzeňský klub stolního hokeje STIGA

ARCHIV VÝSLEDKŮ

1.6.2002

Gladiators se účastnili již druhé akce pro veřejnost. Po Apriliádě, Den dětí – Glad‘s podporují rozvoj stiga hokeje na Plzeňsku, jako jediní z plzeňských týmů. Na plzeňském výstavišti si čtyři hráči zatrénovali na blížící MR v Příbrami. Martin Ženíšek, Lukáš Honzík, Jan Kubernát a Adam Vlček ukázali, jak hrají hráči, kteří jezdí po českém poháru. Navíc se pro dvě exhibiční utkání nechal přemluvit Vladimír Studnička. Martin prohrál 2:5 a Honza jen 2:3. Celý dětský den byl přínosem pro tým i pro asociaci stiga hokeje.

Double Cup v Příbrami – Honza a Martin – začátek skvělý, konec nic moc 23.3.2002

V play-off vyřadili Honzu a Martina oba Hubáčkové
Martin Ženíšek a Honza Kubernát přijeli do Příbrami s cílem: připravit se do Milovic.
Oba začali své účinkování vítězně, Honzovi se povedlo první tři zápasy vyhrát (Procházku prazil 3:1), Martinovi se dokonce podařilo vyhrát šest krát v řadě. Prohrál jen s Hubáčkem ml. a s Přibylem. S plzeňskými hráči uhrál remízy (Pikl 2:2, Kubernát 3.3). Porazil i taková esa jako Kůrka 7:6, Procházku 4:2 a Hubáček st. 4:1. Nakonec se hráči na čele po základní části srovnali v pořadí: Pikl 26, Hubáček st. 24, Kůrka 24, Hubáček ml. 24, Ženíšek 23. Kvůli remíze s Piklem v posledním zápasu skončil Martin na 5. místě, kdyby ho porazil, mohl celou základní část vyhrát. Mrzelo to, protože prví čtveřice hráčů měla postup do čtvrtfinále otevřený. Ze zbylých osmi hráčů jen vítězové postupovali do dalších bojů. Martinovi soupeř (Kadlec) odešel a postupoval přímo, Honza si ale postup musel tvrdě zasloužit. Humla porazil ve třech zápasech ze čtyř, což rozhodlo. Martin si ve štvrtfinále neporadil s Hubáčkem ml. a rezignoval již v polovině třetího zápasu. Honza prohrál také třikrát s Hubáčkem st., a protože se nedohrávaly zápasy o 5.-8. a 9.-12. místo, skončili oba Gladiators uprostřed pořadí mezi 5. a 8. místem.

Velikonoční turnaj v Příbrami se povedl hned dvěma hráčům Gladiators 23.3.2002
Martin Ženíšek a Honza Medvec překvapili. Honza Kubernát zůstal za očekáváním
Na pozvání příbramských hráčů přijelo pět hráčů z dvou plzeňských týmů na Velikonoční turnaj. Za Gladiators se zúčastnili Honza Kubernát, Honza Medvec a Martin Ženíšek. Turnaj byl pojat jako příprava na závěr sezóny. Dvacetjedna hráčů bylo rozděleno do dvou skupin. Honza Kubernát toho příliš nepředvedl, dvakrát proti svým soupeřům vedl o dvě branky a dvakrát zápas ztratil. Blýskl se jen v zápasu s domácím Havlíkem, porazil ho 8:4 a završil tak účinkování v základní skupině. Honza Medvec dokázal v té samé skupině uhrát skvělý výsledek a umístit se na předních místech pořadí. Martin odehrál druhu skupinu s dobrým výsledkem, porazil dokonce druhého nejlepšího juniora z loňského MS (4:3) a s pouhými čtyřmi prohrami obsadil skvělé 4. místo po základní části. Někteří místní hráči následně zamířili na fotbalové utkání a hráči se srovnali do nového pořadí: do play-off se posunul Honza Kubenát, Honza Medvec se posunul na první místo ve skupině a Martin na druhé místo. Honza Kubernát vypadl v prvním kole a ani d opravách se mu nedařilo (proti překvapivě vyřazenému Piklovi), s nechutí některých hráčů dohrávat tyto zápasy skončil na 13. místě. Martinovi se v prvním kole dařilo, v obou zápasech sice dostal první gól, ale oba zápasy otočil a bezpečně vyhrál (4:1, 5:1). Ve čtvrtfinále už tolik štěstí neměl. Narazil na příbramského Pribyla, při kterém stáli všichni svatí. V prvním zápasu vyhrál v prodloužení, ve druhém zápasu rozhodovalo opět prodloužení, ale tentokrát hrozící vyřazení ještě odvrátil. V posledním rozhodujícím zápasu vedl Martin 1:0, ale soupeř padáčkem mezi hlavou a břevnem srovnal na 1:1 a následně ještě otočil. Martin dvěma akcemi opět zvrátil skóre na jeho stranu – 3:2. Jenže v době, kdy se začal lámat výsledek zápasu a čas do posledních dvou minut, zasadil Přibyl třemi rychlými góly zdrcující úder. Martin se vzmohl ještě pár vteřin před koncem na kosmetickou úpravu výsledku, ale ze série byl vyřazen (4:5p, 4:3p, 4:5). V dalších bojích mu Flek z Prahy vzdal, takže Martina čekal vítěz souboje Kůrka – Hubáček st. Přestože si strašně přál za soupěře Hubáčka, v utkání ho čekal soupeř kterého ještě nikdy neporazil (poslední dva zápasy 2:9, 1:7), čímž byl jasný favorit série. Martin také první zápas “s přehledem” prohrál, jenže druhý dotáhl až do prodloužení, které se mu podařilo navíc vyhrát. Třetí zápas brali oba soupeři s rezervou. Martin s začal s respektem a brzy prohrával. Pak se však stalo něco, co nikdo z přihlížejících nečekal. Martinovi vyšly v krátké době čtyři krásné akce a soupeř z Příbrami byl rázem na lopatkách. Když pak padl ještě pátý gó do sítě soupeře bylo o pátém místě rozhodnuto. Honza Medvec musel právě proti Kůrkovi ve druhém kole hrát i třetí zápas, ale postoupil i tak a přes svého kamaráda ze Štěnovic postoupil do finále. Tam už ho čekal “šťastný muž” Přibyl, který v semifinále vyřadil Špínu. Finále se nakonec rozhodlo až v posledním možném zápase, který vyhrál Přibyl 6:1 a tím i celý turnaj. 
Celkové pořadí: 1. Přibyl (THC Příbram), 2. Medvec (Gladiators Plzeň), 3. Klokan (Expand Plzeň), 4. Špína (THC Příbram), 5. Ženíšek (Gladiators Plzeň), 6. Kůrka, 7. Hubáček st. (oba THC Příbram), 8. Flek (Žabka Praha), 9. Pikl (Expand Plzeň),… 13. Kubernát (Gladiators Pzeň)

Gladiators v Žehušicích předložili svojí prozatimní soupisku

Na soupisce Glad’s jsou napsáni hráči: Jan Medvec (nová posila z Expandu), Martin Ženíšek (zakládající člen a kapitán), Zbyněk Hupák (zakládající člen), Jan Kubernát (amatér s uměním profíka – možná budoucí opora týmu), Tomáš Brožek (nový člen od MS), Martin Hrabík (nový člen od začátku sezóny), Lukáš Honzík (nadějný junior – kroutí už druhou sezónu – zatím bez pohárové učasti), Josef Vůch (také tento junior začal již druhou sezónu), Lenka Korbelová (nová členka, když bude na sobě pracovat může to někam dotáhnout.

Hynek Nechutný zůstává hráčem Expandu 8.12.2001

Po skončení Plzeňské ligy se Hynek Nechutný dobrovolně rozhodl ukončit v působení týmu Gladiators a stát se členem týmu Expand Plzeň, za který si zahrál na loňském Mistrovství Republiky v Trutnově. Zákládající člen klubu Gladiators Plzeň se tak stal prvním náhradníkem tohoto týmu, přestože v týmu Gladiators mohl být hlavní oporou.

Tým Gladiators Plzeň byl 24.11.2001 zaregistrován

Na klání českého poháru v Plzni se hráči týmu Gladiators konečně dočkali registrace. Od příštího turnaje budou dodnes neregistrovaní hráči Glad’s konečně zaregistrováni pod Gladiators Plzeň. Do příštího turnaje bude oznámena prozatimní soupiska.

3. ročník Sukova memorialu - Suky cup 2001 (28.7.2001)

Na poslední červencovou sobotu byl naplánován 3. ročník Sukova memoriálu v Příbrami a nechyběli jsme tam ani my, hráči Gladiators Plzeň. Hned po příjezdu jsme byli překvapeni přítomností dalších dvou hráčů plzeňského Expandu Medvece a Klokana (toho třetího jsme do Příbrami přivezli my - Vaška Pikla). Dvacettři zúčastněných hráčů bylo rozděleno na dvě skupiny. V 13-ti členné A-skupině se Lukáš Honzík umístil na konci pole a nezbylo mu než bojovat o čest v boji o 17.-23. místo. Tam nakonec skončil Josef Vůch (širší tým Glad's), který prohrál vše v B-skupině. Tam se dařilo Martinovi Ženíškovi, který proklouzl do osmičlenné skupiny hráčů, kteří ze skupiny postupovali do play-off. Narazil na vítěze A-skupiny a reprezentanta Karla Krejčíka. Toho příliš nepotrápil (1:7, 1:6, 1:5) a sestoupil do boje o 9.-16. místo a po dalších dvou duelech a kontumaci obsadil 15. místo. Vašek Pikl, který jezdí s námi po přípravných zápasech, postoupil z A-skupiny z druhého místa, v prvním kole play-off vyřadil po nervy drásajícím souboji Havíka (Příbram) 3:1 na zápasy. V souboji s týmovým kolegou Medvecem padl a zbyl mu souboj o 5.-8. místo, kde nakonec skončil na 6. místě.

Světová liga WTHT 2023/24

   

ROK 2023

USA 22.07. Chicago
CAN 09.09. Edmonton
UKR 16.9. Bryne
UKR 23.9. Orebro
SLO 07.10. Kranj
SUI 28.10. Bern
KAZ 04.11. Shymkent
CAN 18.11. Toronto
LAT 2.-3.12. Riga (SS)
   

ROK 2024

USA 03.02. Anaheim
SWE 10.02. Stockholm (SS)
SVK 02.03. Nové Zámky
USA 23.03. Detroit
EST 06.04. Tallinn (SS)
CZE 20.04. Praha (SS)
CZE 21.04. Praha - MS klubů
GER 04.05. Lahr/Schwarzwald
UKR 11.5. Kyjev
LAT 14-16.06. Valmiera (ME)