foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gladiators Plzeň

plzeňský klub stolního hokeje STIGA

ARCHIV VÝSLEDKŮ

Před 2. pokusem o GWR

Pokus o oficiální český a světový rekord v délce hraní stiga hokeje

Zároveň pokus o Guinness World Record

 

HESLO DRUHÉHO POKUSU:

TENTOKRÁT NÁS NEDOSTANOU !!!

Termín začátku akce: 25.7.2008 10:00 dopoledne

Sraz všech účastníků: 25.7.2008 v 8:00 !!

Předpokládaný konec: 26.7.2008 po 10. hodině

Místo konání: Salesiánské středisko v Plzni Lobzích

>>> Oficiální pozvánka ke stažení (3307x2338 px)  <<<

 

ostatní informace naleznete pod seznamem přihlášených hráčů

Přihlášení hráči:

Martin Ženíšek - Gladiators Plzeň

Václav Pikl - Stiga EXPAND Plzeň

Hynek Nechutný - Stiga EXPAND Plzeň

Zdeněk Lopaur -Stiga HC Benátky

Jakub Sládek - THC Stiga-game Příbram

Josef Kůrka - THC Stiga-game Příbram

Lukáš Vacek - THC Stiga-game Příbram

Zdeněk Matoušek mladší - HCS Žabka Praha

Další informace pro hráče a návštěvníky akce: 
Narozdíl od prvního pokusu budeme odkázáni na jídlo, které si každý sám přiveze. Pokud se dopředu dohodneme na nějakém teplém jídle (např. řízek) k obědu a k večeři, je možné zajistit. Ale chce to absolutní shodu. Hrací místnost se nachází v druhém patře Salesiánského střediska, které se rozhodlo nám zdarma tento prostor zapůjčit. Jejich snaha byla již při prvním pokusu, ale bohužel měli naplánovanou jinou akci většího (církevního) významu. Místnost je velká cca 9x5 metrů. K dispozici jsou přes metr širokou chodbu záchody a z hrací místnosti se dá vejít přímo do kuchyně. Na akci bude opět dohlížet dvojice zdravotnic, která bude měřit tlak a hlídat pitný režim (tentokrát se budou počítat pet lahve po 1,5 a 2 litrech). Z Pelhřimova by měla být přítomna opět dvojice rozhodčích jako v prvním případě. Vrátnice budovy bude uzavřena a bude se dovnitř pouštět pouze na zazvonění. Jednou z variant, kde by se dalo hrát je také átrium přímo ve vstupní hale střediska. Za hezkého počasí je možnost odehrát několik zápasů také venku. Před budovou a závěr akce by se slušelo (vzhledem k stříkání šampusu) uskutečnit právě venku. :-)) Pokud se podaří překonat 24 hodin, vyjádřilo se všech 8 hráčů, že touží tento rekord natáhnout co nejvíce. Na závěr celé akce se očekává po zkušenosti z prvního pokusu velký zájem médií. Jejich pozvání je v plánu 14.7. Pokud se celá akce podaří, zapíše se osmička hrdinů mezi držitele českého a světového rekordu. Zda budeme zapsáni do GWR knihy záleží čistě na vydavatelích (českých i těch londýnských). Po splnění všech náležitostí bychom ale měli být zcela jistě zapsáni do databanky rekordů. Celá akce bude natáčena na kameru a bude tak zajišován průběžný obrazový záznam společně s focením. Účast na celé akci přislíbila i Žofie Kalvasová, která vydatně pomohla k zajištění pořádání prvního pokusu (při samotném hraní byla organizátorkou a před a po akci pomáhala uklidit a odvézt hokeje).

Po 2. pokusu jsme rekordmany GWR!

27.07.2008 - Martin Ženíšek se po úspěšném ustanovení českého rekordu vydal večer ještě na koncert nedaleko Plzně. Díky tomu, že mezi tím nespal a naposledy vstával 25.7. v 6:20 a pak šel spát v 27.7. v 2:30 byl tím pádem 44 hodin bez spánku.

 

26.07.2008 - 18:36

Krátce po čtvrt na jedné v sobotu odpoledne skončila dlouho připravovaná akce.

!!! Stiga hokej má nový rekord !!! a nové rekordmany!!!

26 hodin a 16 minut


dokázala osmička šílenců vydržet hrát podle přesně daných pravidel Guinnessovy knihy rekordů. Martin Ženíšek, Václav Pikl, Hynek Nechutný, Josef Kůrka, Zdeněk Lopaur a Kuba Sládek věděli do čeho jdou a přesto nevydařený pokus z března opakovali. Nováčky se stali nic netušící Lukáš Vacek a na poslední chvíli zaskočivší Zdeněk Matoušek ml.

Tento oktet si prošel v slunném počasí a sluncem prozářené domácí aréně Gladiátorů v Salesiánském středisku v Plzni Lobzích doslova peklem. Většina hráčů dokončila celou akci s vydatným přispěním dvou pečlivých slečen "medical teamu" Žofky a Helči, které se staraly, aby hráči měli co jíst, aby mohli za nimi návštěvy fanoušků, aby o celé akci byl také nějaký video a foto záznam a hlavně, aby všichni přes utržené šrámy celou akci dokončili. Za velkého povzbuzování se podařilo akci zdárně dokončit a nyní po nasbírání všech potřebných formalit (cca 14 dní) bude vše balíkem odesláno do londýnského sídla Guinnessovy knihy. Pak už zbývá jen čekat 4-6 týdnů na vyřízení žádosti o přijetí rekordu do databáze a tím se stane z českého i světový rekord.

Holky ještě jednou díky za masáže nohou, rukou, zad, prstů, skvělé dobroty a sbírání puků. Bez Vás by to někteří z nás nedokázali.

To, čím si prošli hráči Vám nejlépe odvypráví sami a věřte, že je to povídání velice zajímavé. O krizích, o zraněních o všech problémech spojených s hraním a nejen s ním si nejlépe popovídáte s těmito hráči:

Zdeněk Matoušek ml. - HCS Žabka Praha

Václav Pikl - Stiga EXPAND Plzeň

Hynek Nechutný - Stiga EXPAND Plzeň

Zdeněk Lopaur - HC Benátky

Jakub Sládek - THC stiga-game Příbram

Lukáš Vacek - THC stiga-game Příbram

Josef Kůrka - THC stiga-game Příbram

Martin Ženíšek - Gladiators Plzeň

 

statistiky: Odehrálo se  264 zápasů, což je pro představu celosezónní zápasová porce pro průměrného hráče českého poháru na všech deseti turnajích. Hráči hráli spolu každý s každým téměř 38x !!!! Nejlepším hráčem se ukázal nakonec nejmladší účastník Zdeněk Matoušek. Tento vyhrál i nejlepší obranu s 537 obdrženými góly (2,03 g/z). Nejlepším střelcem se stal možná trochu překvapivě příbramský Josef Kůrka s 998 góly (3,78)

Statistiky ke stažení jsou >>> ZDE<<< (pro případné šťouraly jsou uzamčené proti případným změnám)

 

O akci opět výrazně referovala regionální média:

25.7.2008 - Plzeňský deník >>> ZDE <<<

26.7.2008 - online verze Deníku >>> ZDE <<< 

Světová liga WTHT 2023/24

   

ROK 2023

USA 22.07. Chicago
CAN 09.09. Edmonton
UKR 16.9. Bryne
UKR 23.9. Orebro
SLO 07.10. Kranj
SUI 28.10. Bern
KAZ 04.11. Shymkent
CAN 18.11. Toronto
LAT 2.-3.12. Riga (SS)
   

ROK 2024

USA 03.02. Anaheim
SWE 10.02. Stockholm (SS)
SVK 02.03. Nové Zámky
USA 23.03. Detroit
EST 06.04. Tallinn (SS)
CZE 20.04. Praha (SS)
CZE 21.04. Praha - MS klubů
GER 04.05. Lahr/Schwarzwald
UKR 11.5. Kyjev
LAT 14-16.06. Valmiera (ME)