foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gladiators Plzeň

plzeňský klub stolního hokeje STIGA

ARCHIV VÝSLEDKŮ

 

22.5.2010 - Soutěž družstev byla rozlosována při zahájení místostarostou Starého Plzence panem Hákem. Ve dvou základních skupinách se utkala vždy sedmička týmů. Do křížového play-off postupovala z každé skupiny vždy první čtyři družstva. Gladiators plzeň "A" bojovali, přesto dopláceli na výpadky a na slabší pozici na pátém stole. Postup ze 4. místa i přes vítězství proti Absolut Desperation byl trochu zklamáním.

Zejména se Žabkou nebyl předveden 100% výkon. Pokud by tým předvedl to samé jako proti Absolut Desperation, mohl postoupit z druhého místa, hned za Elites z Liberce. Jenže to jsou kdyby a na ty se nehraje. Poté, co Absolut porazil Žabku nastala situace s rovností bodů a záleželo na skóre. Čtvrtfinálová série se nevyvíjela již od začátku příznivě a pouze deklarovala papírové předpoklady. Třinec zahrál dobře kolektivně a to je nejdůležitější v těchto fázích turnaje. Bohužel ani boj o 5.-8. místo se "áčku" nepovedl. Proti Svitavám vedl tým vedený kapitánem Martinem Ženíškem už 9:6, ale bohužel zápas ztratil a tak si svojí reputaci museli zachránit proti nejslabšímu týmu z play-off - Stiga HC Benátky "A". To se naštěstí podařilo a tak si Gladiators Plzeň mohl připsat první neúspěšné tažení za medailí.

 

Ve hře byl ještě B-tým vedený Honzou Kubernátem, který neměl příliš velké ambice. Přesto v základní skupině neskončil na poslední příčce, když v boji o poslední místo porazili Teplýšovické Javorové Listy 13:7. V souboji o 11. a 12. místo s týmem Kamaxu Kamenný Újezdec šlo o každý zápas a každý zápas také musel mít vítěze. Skvělou práci v pravý okamžik předvedl Hynek Nechutný (4-0-1) a důležitý bod přidal také nováček týmových soutěží Václav Hebr.

Výsledky kategorie družstev: 1. THC Stiga Elites, 2. Absolut Desperation, 3. Stiga Big Band Praha... 7. Gladiators Plzeň "A", 11. Gladiators Plzeň "B" (celkem 14 družstev) - KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

23.5.2010 - Soutěž žen měla sice pouze tři soutěžící a o to více měla diváků. Finále mezi Markétou Pilařovou a Ivou Maškovou sledovalo zhruba 15 diváků a to nejen z klubů Gladiators a Chebu. Třetí místo a tím i bronzovou medaili na úvod svojí bráčské kariéry získala Jitka Kratochvílová z Gladiators Plzeň. Soutěže se nemohly zúčastnit dívky z Českých Budějovic, chyběla i Tereza Krausová a na poslední chvíli onemocněla i Lucka Vokounová. Gladiators v kategori žen tak získala zlatou a bronzovou medaili.

Výsledky kategorie žen: 1. Markéta Pilařová (Gladiators Plzeň), 2. Iva Mašková (SHC Cheb), 3. Jitka Kratochvílová (Gladiators Plzeň) ... (celkem 3 hráčky) -KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

23.5.2010 - Soutěž veteránů měla konečně za vítěze Pavla Plešáka z Gladiators Plzeň. Ten se po titulech v této kategorii na MS a ME dočkal také na domácí scéně. A cesta play-off byla bezchybná stejně jako vítězství v základní části. Před četnou skupinou diváků se ve finále setkal s Petrem Turoněm z Třince a ani zde nezaváhal. Jeho útoky byly přesné jako nikdy v této sezóně a forma se podařila vygradovat opravdu skvěle. Václav Pikl si mohl finále zahrát s ním, jenže prohrál pátý rozhodující zápas 1:2, když ještě 20 vteřin před koncem vedl nad Petrem Turoněm. Jenže ten zasadil dva smrtící útoky z leva a dokázal tak v základní hrací době postoupit do finále. Tak ho ale poprvé zastavil Pavel a vylepšil tak oslavy 10-ti let klubu. Jeho vítězství přišlo zhruba o půl hodiny po Markétě.

Výsledky kategorie veteránů: 1. Pavel Plešák (Gladiators Plzeň), 2. Petr Turoň (THC Quick Bee Třinec), 3. Václav Pikl (Gladiators Plzeň) ... (celkem 10 hráčů) -KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

23.5.2010 - Soutěž juniorů byla bez žhavého želízka pro tým Gladiators. Bylo jasné, že prim budou hrát mladící z Hradce Králové a medailové úmysly se jim bude snažit narušit také Patrik Petr a Filip Hamáček. A tak se také stalo. Ze sedmého místa postoupil do play-off také Lukáš Jílek. Bohužel v prvním kole narazil na pozdějšího vítěze Marka Lisýho.

Výsledky kategorie juniorů: 1. Marek Lisý, 2. Matěj Ležík (oba Absolut Desperation), 3. Patrik Petr (Stiga HC Benátky) ... 7. Lukáš Jílek (Gladiators Plzeň) ... (celkem 13 hráčů) - KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

23.5.2010 - Soutěž jednotlivců se musela obejít bez Pavla Plešáka, který po triumfu ve veteránech pospíchal se svojí dcerou na koncert rockmetalové partičky Kiss. Bohužel nedařilo se ostatním Gladiátorům a dvojice Pikl & Ženíšek se musela spokojit s umístěním až v třetí desítce.  Markéta nastoupila po oslavách titulu a kupila se hlavně únava. V této kategorii zahrál suverénně opet Lukáš Turoň, který sii pohrál se všemi soupeři a stejně jako 9 kol českého poháru tak i mistrovství ČR vyhrál s přehledem. Ve finále mu byl zdatným soupeřem Zdeněk Matoušek mladší. V boji o třetí místo se pak zrodila dlouho očekávaná senzace, kdy se Danovi Matýskovi podařilo na třetí pokus získat medaili z MČR. Dvakrát boj o třetí místo prohrál a tentokrát porazil Honzu Dryáka třemi prodlouženími.

Výsledky kategorie jednotlivců: 1. Lukáš Turoň (THC Quick Bee Třinec), 2. Zdeněk Matoušek ml., 3. Daniel Matýsek (oba HCS Žabka Praha) ... 21. Václav Pikl, 23. Martin Ženíšek, 30. Lukáš Jílek, 41. Jan Kubernát, 43. Hynek Nechutný, 45. Markéta Pilařová (všichni Gladiators) ... (celkem 48 hráčů) - KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

Mistrovstvím se podařilo důstojně oslavit 10. narozeniny klubu, které se teprve budou slavit 11.listopadu v den, kdy historie Gladiators začala psát svým písmem tuto webovou kroniku zakončenou (prozatím) dvěma tituly Mistra ČR. Prostředí ve Starém Plzenci se také ukázalo světelně a i kulturně lepší než Štěnovice a proto, pokud vše půjde jak má, bude se ve stejném sálu konat i jedno z kol českého poháru 2010/11. Všem, kteří se podíleli na pořádání Mistrovství v Plzenci díky a příští rok je na čase na třetí pokus překročit stín čtvrtfinále a zaútočit na medaili. Speciální poděkování patří dvojici dánských Gladiátorů: Bjarne Axelsen a Anette Engel. Díky.

Světová liga WTHT 2023/24

   

ROK 2023

USA 22.07. Chicago
CAN 09.09. Edmonton
UKR 16.9. Bryne
UKR 23.9. Orebro
SLO 07.10. Kranj
SUI 28.10. Bern
KAZ 04.11. Shymkent
CAN 18.11. Toronto
LAT 2.-3.12. Riga (SS)
   

ROK 2024

USA 03.02. Anaheim
SWE 10.02. Stockholm (SS)
SVK 02.03. Nové Zámky
USA 23.03. Detroit
EST 06.04. Tallinn (SS)
CZE 20.04. Praha (SS)
CZE 21.04. Praha - MS klubů
GER 04.05. Lahr/Schwarzwald
UKR 11.5. Kyjev
LAT 14-16.06. Valmiera (ME)