foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gladiators Plzeň

plzeňský klub stolního hokeje STIGA

ARCHIV VÝSLEDKŮ

23.05.2008 - Martin Ženíšek zcela ovládl 7. ročník Memoriálu Karla Povolného. Druhý triumf do týdenního triplu je zajištěn. Jako jediný hráč z PLzně dostal Martin pozvánku, aby svými výkony uctil památku bývalého hráče Kamaxu Kamenný Újezdec. A to se také povedlo. Po poklomění památce na místním hřbitově v Kamenném Přívozu se deset hráčů rozlosovalo do dvou skupin. Jedna ze skupin probíhala ve znamení Tomáše Behra (7 vítězství a 1 porážka) a druhá ve znamení skvělých výsledků Martina Ženíška (8 vítězství bez ztráty). V Martinově skupině svým chováním zaujal malý Filip Hamáček, který několikrát neudržel nervy na uzdě a malého žabáka tak byl plný rybník. Jeho emoce pak museli chladit až rodiče. Chování Filipa dokonale odhalilo mezery ve výchově klubu na turnaji. Mlácení do hokeje, nadávky a dupání do země... od koho to ten Filip asi má? :-) Martin s Tomášem dostali svými výkony rovnou do semifinále a čekali na vývoj semifinálových dvojic Veselý-Bělohlávek a Vejvoda-Janoušek. Martin se tak v semifinále utkal opět s třetím ze skupiny Veselým. Z drhé dvojice postoupil a Tomáše potrápil Adam Vejvoda. Tím, že se oba probojovali přes své soupeře jasně ukázali, že skupina Martina byla mnohem těžší, než ta druhá. Po dvou vítězstvích se již oba finalisté připravovali na rozhodující okamžiky večera. K potěše Martinovi trenérky a nelibosti místních Martin vyhrál bez ztráty kytičky 4:3 po dvou hrubých chybách v obraně, 4:0 a 3:0. Za celých 13 zápasů Martin jen jednou prohrával o dva góly a jen dva zápasy vyhrál o gól. Většina skončila jasným triumfem. Od MR v Příbrami tak budou velká očekávání.   

22.05.2009 - Martin Ženíšek dokázal obhájit vítězství z šestého ročníku Memorialu Karla Povolnýho. Turnaji předcházela procházka na hřbitov a uctění památky Karla minutou ticha. Turnaj pak začal za účasti sedmi hráčů. Martinovi se od počátku nedařilo a dokázal v základní části prohrát oba zápasy s Tomášem Behrem i Šimonem Janouškem. V prvním kole navíc i s Adamem Vejvodou. Postup ze třetího místa nevěstil nic dobrého. Nejprve bylo důležité a téměř nad lidské síly zdolat Lucku Vokounovou. Pak se do cesty postavil mladý a ambiciozní Šimon. Jenže Martin miluje play-off a to se ukázalo i ve zbytku turnaje. Šimon odešel poražen 2:0 na zápasy a očekávané finále s Tomášem Behrem se tak opakovalo. vloni vyhrál Martin 3:1 na zápasy. To ovšem bylo za úplně jiných podmínek. První zápas sedmého ročníku dopadl tak, jak dopadly dva ze základní části. Druhý pak dokázal konečně Gladiátor prolomit. Jenže třetí byl opět vítězný pro Tomáše. Martin sebral zbytky všech sil a přidal i porci štěstí, jelikož čtvrtý zápas dokázal vyhrát a pordloužit tak sérii do rozhodujícího zápasu. Pátý zápas v základní pětiminutovce vítěze nepřinesl a tak poprvé v historii Memoriálu musel o vítězi rozhodnout jediný gól. Prodloužení ale předseda plzeňského klubu umí a ukázal to i tentokrát. Obhajoba se zdařila a už teď se těší celý klub Kamax na další ročník. 

4.6.2010 - Martinovi se nepodařilo obhájit dvojnásobné vítězství a získat tak zlatý hattrick. Za obránce se proměnili všichni ostatní protihráči, kteří na Martina uspořádali doslova hon. Den před turnajem dokonce na valné hromadě byl jedním z bodů plán na zastavení Gladiátora. A nutno říct, že se to podařilo za minutu dvanáct. Jediný západočech si poradil se základní skupinou a postupoval z druhého místa. Po překonání Václava Bělohlávka z domácího Kamaxu se již pozornost upínala do souboje v semifinále.

Tam se Martinovi postavil do cesty do té doby suverénní Filip Hamáček z pražské Žabky. Gladiátor si ale s Filipem poradil snáz, než si mysleli všichni přítomní. Ve finále ho čekal oříšek nejtvrdší - Tomáš Behr. Ten si cestou do finále poradil s dalším adeptem na vítězství, Šimonem Janouškem. V základní skupině vyhrál jeden zápas Tomáš a druhý skončil remízou. Finále tak slibovalo skvělou podívanou. Martin strhl na svojí stranu první zápas až v jeho závěru 6:3, jenže pak přišly dva zápasy, kdy vyšel na prázdno 0:6 a 0:4. Po těchto dvou zcela jasných utkáních se čekalo, v jakém duchu se ponese 4. zápas. A tentokrát se Gladiátor vzpamatoval a srovnal stav série. Rozhodující zápas sledovali již všichni ostatní účastníci Memoriálu. A sledovali opět nádherný zápas plný tvrdých akcí ze strany Martina a technického výkonu ze strany Tomáše. I přes veškerou snahu Martina vyhrál Tomáš a přerušil tak tažení za hattrickem. Boj o třetí místo vyhrál "žabák" Filip Hamáček nad Šimonem Janouškem. Uctít památku Karla Povolnýho se podařilo na jedničku a i Karel by měl z průběhu radost.

Výsledky: 1. Tomáš Behr (Kamax Kamenný Újezdec), 2. Martin Ženíšek (Gladiators Plzeň), 3. Filip Hamáček (HSC Žabka Praha) .... celkem se zúčastnilo 10 hráčů.

Světová liga WTHT 2023/24

   

ROK 2023

USA 22.07. Chicago
CAN 09.09. Edmonton
UKR 16.9. Bryne
UKR 23.9. Orebro
SLO 07.10. Kranj
SUI 28.10. Bern
KAZ 04.11. Shymkent
CAN 18.11. Toronto
LAT 2.-3.12. Riga (SS)
   

ROK 2024

USA 03.02. Anaheim
SWE 10.02. Stockholm (SS)
SVK 02.03. Nové Zámky
USA 23.03. Detroit
EST 06.04. Tallinn (SS)
CZE 20.04. Praha (SS)
CZE 21.04. Praha - MS klubů
GER 04.05. Lahr/Schwarzwald
UKR 11.5. Kyjev
LAT 14-16.06. Valmiera (ME)