foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gladiators Plzeň

plzeňský klub stolního hokeje STIGA

ARCHIV VÝSLEDKŮ

FINÁLE
Překvapení v Posázaví – Gladiator v semifinále – historický úspěch (28.9.2001)

Na svatého Václava se v Kamenném Újezdci na dolním toku řeky Sázavy utkalo v play-off osm nejlepších hráčů z šesti kol základní části, které se postupně zúčastnilo 23 hráčů. Za Gladiators se na sedmém místě Posázavského poháru táhlového hokeje umístil Martin Ženíšek a třetí místo vybojoval Václav Pikl z konkurenčního Expandu. Šance Martina na postup z prvního kola nebyly nijak velké. S Josefem Veselým, svým čtvrtfinálovým soupeřem, prohrál 95% zápasů (naposled 2:12), ale rozhodně se necítil jako předem vyřazený. První i druhý zápas se nesly ve stejném duchu: Martin tři čtvrtě zápasu útočil a Veselý jen bránil. Ovšem z minima šancí Veselý vytěžil maximum a Martinovy útoky byly dost bezzubé. Oba zápasy vyhrál hráč domácího týmu Kamax. (5:1, 5:2) a “plzeňák” Martin se tak ocitl v těžké situaci. V sérii hrané na čtyři vítězná utkání prohrával 0:2 na utkání a situace nebyla nejrůžovější. V dalším utkání už Gladiátor začal své střely usměrňovat do rohů soupeřovy branky a podařilo se mu také ubránit řídké, ale nebezpečné útoky soupeře. Zaslouženě vyhrál a snížil stav zápasové série na 1:2. Veselý přidal na důrazu, ale nebylo mu to nic platné, ve čtvrtém zápasu Martin srovnal stav série na 2:2 vítězstvím o jediný gól. Pátý zápas se nesl v duchu předcházejících s ještě tvrdšími útoky na obou stranách a mírnou převahou plzeňského hráče. Vítězství Martina otočilo vývoj celé série na 3:2. V šestém zápase se ujal vedení Gladiátor, ale domácí hráč rychle srovnal. Minutu před koncem základní hrací doby Martin vstřelil druhý gól a vše se zdálo být na nejlepší cestě. Při dalším útoku si však přihrávku z pravého křídla srazil do vlastní sítě a stav zápasu byl opět srovnán. Do konce se už nic nestalo a vše muselo rozhodnout prodloužení. Tam se na obou stranách vystřídalo několik tvrdých útoků a pak přišla rozhodující chvíle. Po celou dobu útočil Martin jen zprava a v prodloužení zkusil poprvé zaútočit z levé strany. Akce vyšla a Gladiators Plzeň měli zástupce v nejlepší čtyřce turnaje. V dalším kole bylo v plánu plzeňské derby, ale Pikl z Expandu nenechal nic náhodě a jen v druhém utkání Martin porazil zkušenějšího a také lepšího hráče a to až v prodloužení (6:5). Po prohře 4:1 na utkání, hrál Martin zápasy o 3. místo a stejným poměrem prohrál i tuto sérii s domácím Behrem a obsadil krásné 4. místo. Druhý plzeňák Václav Pikl lehce zdolal Peška (Kamax Kamenný Újezdec) v prvním kole (4:0) v druhém se s Martinem trochu zapotil, ale největší zátěž ho čekala ve finále, reprezentant Aleš Fiala (Žabka Praha). Fiala nakonec celou sérii vyhrál a tím i celý turnaj (4:2 na zápasy).Tento turnaj lze považovat za první velký úspěch Gladiators Plzeň.

Třetí výlet na Posázavský pohár do Kamenného Újezdce (31.8.2001)

Poslední (šesté) kolo místního Posázavského poháru uspořádali hráči domácího týmu KAMAX Kamenný Újezdec. Jeli jsme se zúčastnit i my. Za Gladiators jel pouze jeden hráč - Martin Ženíšek, doplněný Václavem Piklem z Expandu a poprvé také Vladimírem Krausem z THC Plzeň. Cesta do Újezdce proběhla bez problémů. Nejzajímavější pro vývoj turnaje bylo rozlosování do skupin. Do třetí skupiny byli nalosováni téměř všichni favorité: reprezentanti Fiala a Šmíd, sekretář Asociace Kraus doplněný domácím Vejvodou. Zbylé dvě skupiny již tak "zajímavé" nebyly. Do A-finále se dostali jen favorité, kteří se umístili v tomto pořadí: 1. Matýsek, 2. Behr, 3. Šmíd, 4. Pikl, 5. Kraus, 6. Veselý. Martin v základní skupině prohrál s Veselým 2:12 a s Matýskem 1:6 a tím mu uniklo A-finále. V B-finále si postupně poradil s Peškem, Vejvodou i Vokounovou a postoupil do boje o 7. místo, kde ho již čekal reprezentant Fiala. V prvním zápase se urodilo překvapení turnaje Martin vyhrál 5:4 a s napětím se očekával druhý zápas. Ten však dopadl přesně podle papírových předpokladů a Aleš Fiala vyhrál 9:3. S napětím byl očekáván rozhodující souboj. Ani zde se již favorit nenechal nachytat s přehledem vyhrál (2:6) a odsunul Gladiátora na 8. místo, což se v tak tvrdé konkurenci dá hodnotit jako úspěch. Po tomto turnaji se ustanovily dvojice do play-off, které mají tuto podobu: 1.Behr-8.Vejvoda, 4.Fiala-5. Matýsek, 3.Pikl-6.Pešek, 2.Veselý-7.Ženíšek. Play-off se bude konat 28.9.2001 a jediný zástupce Gladiators jistě chybět nebude. 

Druhý výlet do Kamenného Újezdce (10.8.2001)

Za podstatně lepšího počasí a po lepší trase (bez zajížděk) se vydala trojice hráčů Glad's (Martin Ženíšek, Lukáš Honzík, Josef Vůch) s Václavem Piklem (Expand) na páté kolo Posázavského poháru. První skupina byla nalosována úplně stejně jako na předchozím kole: Behr, Ženíšek, Honzík a Šíl. Behr opět skupinu s přehledem vyhrál, a tak o druhém postupujícím do A-finále rozhodovaly dva zápasy Ženíšek-Honzík. První zápas vyhrál Martin 4:2 a do druhého vcházel s možností postupu i při jednobrankové porážce. Rozhodující zápas byl plný branek, kde měl Martin vždy mírně navrch a nakonec uhájil remízu 5:5 a s Tomášem Behrem postoupil do A-finále. Tam ho čekal V. Pikl a D. Matýsek (Žabka Praha). Daniel se musel vrátit do Prahy, takže dva zápasy musel kontumovat. Do semifinále se tak dostali Martin a V. Pikl. Z druhého A- finále postoupili Behr a A. Fiala (reprezentant ČR a Žabka Praha). Martin hladce prohrál s Behrem na dva zápasy a V. Pikl si po třízápasové bitvě poradil s Fialou. V prvním zápase o třetí místo se Martin postaral o překvapení, když porazil A. Fialu 5:3. V druhém a poté i ve třetím zápase už "favorit" nenechal nikoho na pochybách a obsadil tak třetí místo. Na Martina tak zbylo skvělé 4. místo. Finále vyhrál domácí Behr 2:1 na zápasy s V. Piklem z Plzně. Zbývající dva Gladiátoři se utkali v B-finále a nakonec hráli "jen"o 9. (Lukáš) a 11. místo (Josef). V těchto zápasech oba vyhráli a obsadili již zmiňovaná místa.

První výlet do Kamenného Újezdce (20.7.2001)

Na třetí kolo prvního ročníku Posázavského poháru jsme se (Martin Ženíšek a Lukáš Honzík) vydali spolu s hráčem Expandu Václavem Piklem, kterého jsme použili jako navigátora. Najít Kamenný Újezdec se ukázalo složitější, než se zprvu zdálo. Přesto, že jsme podle propočtů měli být v místě konání o půl hodinu dříve, dorazili jsme jen dvě minuty před předpokládaným začátkem turnaje. Bylo to vinnou několika zajížděk, po jedné z nich jsme skončili dokonce v Laguně (hotel na břehu Slapské přehrady). Dvanáct účastníků bylo rozlosováno do tří skupin. V první skupině se dvakrát mezi sebou utkali Martin, Lukáš a přeborník Posázaví a 14. hráč ČP Tomáš Behr, posledním do skupiny byl L. Šíl (místní chatař). Do A-finále postupovali dva nejlepší, byl tak očekáván Gladiátorský souboj o druhé postupové místo. Martin hned v úvodu zaskočil Behra, ale nadějné vedení 3:1 v závěru ztratil (3:4). Vzájemné zápasy tak nakonec opravdu rozhodli. Lukáš vyhrál první zápas 3:0 a pokud Martin chtěl postoupit musel vyhrát o čtyři branky. Vyrovnaný souboj nakonec v závěru rozhodl Lukáš, vyhrál tak 2:1, a postoupil do A-finále. Tam se střetl s Peškem (K. Újezdec) a Fialou (Žabka Praha). Skupinu vyhrál Fiala. Lukáš s Peškem v souboji o postup do semifinále uhrál dva zajímavé výsledky (1:0, 0:1) a na celkové skóre postoupil do semifinále, kde se střetl s Piklem (Expand). Pikl vyhrál své A-finále s Matýskem (Žabka Praha) a Behrem. A postoupil i přes Lukáše do finále, kde se střetl na s reprezentačním zpestřením turnaje Alešem Fialou. Na něj však už nestačil a po krásném souboji v obou finálových utkáních na něj zbylo 2. místo. Lukáš prohrál i souboj s Behrem a obsadil 4. místo. Martin svou skupinu s dvěmi dívčími oporami Kamaxu s přehledem vyhrál (3 vítězství a 1 remíza, skóre 22:4). V zápase o sedmé místo se střetl s domácím Josefem Veselým (Kamax) a prohrál v obou zápasech (2:3, 2:4) a obsadil 8. místo. Po posledních zápasech jsme se vydali za pomoci dálkových světel čtyřicetikilometrovou rychlostí zpět k Plzni. Malou zajížďkou a dálnicí se v půl třetí v noci dostali zdárně domů - do PLZNĚ

Světová liga WTHT 2023/24

   

ROK 2023

USA 22.07. Chicago
CAN 09.09. Edmonton
UKR 16.9. Bryne
UKR 23.9. Orebro
SLO 07.10. Kranj
SUI 28.10. Bern
KAZ 04.11. Shymkent
CAN 18.11. Toronto
LAT 2.-3.12. Riga (SS)
   

ROK 2024

USA 03.02. Anaheim
SWE 10.02. Stockholm (SS)
SVK 02.03. Nové Zámky
USA 23.03. Detroit
EST 06.04. Tallinn (SS)
CZE 20.04. Praha (SS)
CZE 21.04. Praha - MS klubů
GER 04.05. Lahr/Schwarzwald
UKR 11.5. Kyjev
LAT 14-16.06. Valmiera (ME)