foto1

Gladiators Plzeň

plzeňský klub stolního hokeje STIGA

ARCHIV VÝSLEDKŮ

Čtvrtfinálová baráž potvrdila umístění výše postavených hráčů. Anežka porazila Martina 2:0 a v souboji Jirků se radoval Novotný 2:1. Avšak oba postupující byli ve čtvrtfinále záhy vyřazeni: Anežka Kubou a Jirka Vaškem 3:0 na zápasy. I druhé dvě dvojice potvrdily rozložení sil po základní části a z postupu do semifinále se tak radovali hráči z prvních čtyř míst ve skupině. Míra Černoch o postupu proti Any rozhodl ve třech zápasech, z nichž ale dva skončily nejtěsnějším rozdílem. Výsledkově nejvyrovnanější bylo čtvrtfinále mezi Tiborem a Frantou. Vedení 1:0 na zápasy se ujal namotivovaný Franta, který nad Tiborem zvítězil i v základní skupině. Tibor však zareagoval rychlou kombinační hrou a ve zbývajících třech utkáních již svému soupeři vyhrát nedovolil.

Semifinále Pikl - Černoch i Sládek - Varga byla na první pohled jasnou záležitostí favoritů. Oba zvítězili 3:0 na zápasy, ale Vaškovi dvakrát k vítězství dopomohla až náhlá smrt a Kuba měl ve dvou zápasech až do konce starosti s bráněním jednogólového náskoku. Nicméně předpoklad, že finále proti sobě svede právě Kubu s Vaškem byl v každém případě naplněn. V opravném pavouku se pak bojovalo dramaticky a dokonce déle, než o medaile. Pětizápasové semifinále B s Frantou rozhodla Anežka v prodloužení, z 0:1 na 3:1 obracela proti Jirkovi Novotnému Any a tři ze čtyř utkání skončily opět o gól... Franta si pak v souboji o páté místo pro změnu střihl dalších pět zápasů proti Any, ale ani tentokrát rozhodující zápas neproměnil a prohrál 2:3. Úklid hokejů usnadnila jen dvojice Anežka - Jirka, kde Anežka díky dvěma vyhraným prodloužením zvítězila v nejkratším možném čase 3:0 na zápasy.

V souboji o bronzovou medaili zvítězil Tibor Varga 3:0 nad Mírou Černochem, ale ani tady se kromě prvního zápasu nejednalo o jednostrannou záležitost, když zápasy skončily 4:1, 3:2 po prodloužení a 3:1. Tou pravou ozdobou turnaje se ale stala finálová série. Kuba se ujal vedení 1:0 po vítězství 4:3 v prodloužení, kdy ukázkově proměnil jeden z pokusů o blafák. Vašek kontroval vítězstvím 3:2. I třetí zápas rozhodovala náhlá smrt a také tentokrát byl šťastnější hráč Elites. Avšak za stavu 2:1 zařadil Vašek vyšší rychlost. Na 2:2 vyrovnával debaklem 5:0 a ani v rozhodujícím pátém zápase nepovolil Kubovi vstřelit branku, takže mu pohodlně stačily jeho dvě. Ani Kuba Sládek ho tak nakonec nezastavil a Vašek Pikl pokračuje ve vítězném tažení na strakonické půdě.

Konečné pořadí: 1. Vašek Pikl, 2. Kuba Sládek, 3. Tibor Varga, 4. Míra Černoch, 5. Any Jackowská, 6. Franta Marek, 7. Anežka Vargová, 8. Jirka Novotný, 9. Martin Kouba, 10. Jirka Herrmann.