foto1

Gladiators Plzeň

plzeňský klub stolního hokeje STIGA

ARCHIV VÝSLEDKŮ

Vašek Pikl, Pavel Plešák a Bjarne Axelsen. Nejlépe se vedlo Pavlovi (22. místo), ale ani Bjarne (26. místo) s Vaškem (32. místo) nezůstali pozadu. Ve skupině C bojovala Anette Engel (78. místo), která již brzy nastoupí za Gladiators na MČR ve Starém Plzenci. Bohužel až v E-finále skončil Martin Ženíšek (97. místo). Společnost mu tam dělal mladý a nadějný hráč Lukáš Jílek (99. místo). Martin celé E-finále vyhrál před Alešem Fialou ve strhujícím finále, kterému předcházelo semifinále právě s Lukášem. Oba se tak vešli na stupně vítězů výkonnostní skupiny. Ve skupině F bojovala další dvojice Gladiátorů a velmi úspěšně. Markéta Pilařová skupinu vyhrála a obsadila 113. místo. Nedařilo se Hynkovi Nechutnýmu, který trochu podcenil oslavy po sobotní soutěži družstev a obsadil 119. místo. Celého turnaje se zúčastnilo 145 hráčů a byl to tak největší turnaj ve stiga hokeji na území ČR v celé historii tohoto sportu. Jedinou slabinou turnaje jednotlivců se tak ukázal systém navržený Č.A.S.G, kdy postupovali ze základních skupin kromě A-finále, kam ze šesti základních skupin postoupilo osm nejlepších a hráči se rozdělili do dvou finálových A skupin. Do dalších skupin pak hráči šli po dvou z každé skupiny, takže při vyrovnanosti a náhodě se pak mohlo stát, že slabší zazářili a silnější propadli. Nicméně skvělou prací pořadatelského týmu se tento turnaj zapíše do paměti všech účastníků.

Výsledky: 1. Alexey Zacharov (Bagira), 2. Michal Hvižď (THC Stiga Elites), 3. Raivis Pukinskis (Skrunda THC) ... 22. Pavel Plešák, 26. Barne Axelsen, 32. Václav Pikl, 78. Anette Engel, 97. Martin Ženíšek, 99. Lukáš Jílek, 113. Markéta Pilařová, 119. Hynek Nechutný ... celkem 145 hráčů