foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gladiators Plzeň

plzeňský klub stolního hokeje STIGA

ARCHIV VÝSLEDKŮ

Ve finále překvapili všichni z Plzně - oba Gladiátoři i Václav Pikl (27.9.2002)

Martin Ženíšek si nepohoršil, Honza Kubernát si dokonce ještě polepšil

Krátce po osmé hodině začal v hospodě Kameňák v Kamenném Újezdci dlouho očekávaný vrchol letní přípravy. Osm hráčů se utkalo v play-off s pevným pavoukem. První souboj Behr - Pikl neměl jasného favorita a byl to především souboj herních stylů. Z postupu se radoval Behr, když Pikla porazil 4:1 na utkání. Pikl sice vyhrál první utkání, ale v prodloužení druhého se chytl Tomáš Behr a v následujících zápasech nedal již plzeňskému hráči žádnou šanci. Vyřazení Václava Pikla se tak stalo prvním překvapením turnaje. V druhé dvojici se favorit hledal lépe. Matoušek st. si po pěti-zápasové bitvě vybojoval postup proti Honzovi Kubernátovi, prvnímu Gladiatorovi. Honza dokázal vyhrát jen druhý zápas a srovnat stav série na 1:1, ale to bylo z jeho strany vše. Třetí čtvrtfinálová dvojice byla Martin Ženíšek - Josef Veselý a i zde se zrodilo malé překvapení. Ani jeden ze soupeřů si nepřipouštěl, že by bylo dobojováno již po čtyřech zápasech. Martin šel za postupem od první do poslední vteřiny. Pepa se o tom přesvědčil hned v prvním utkání kdy se ujal vedení 22 sekund před koncem, ale Martin stačil ještě dvě vteřiny před koncem vyrovnat a v prodloužení navíc otočit výsledek ve svůj prospěch. Ve druhém zápasu Martin rozhodl efektivním blafákem a ve zbývajících zápasech již nedal svému soupeři šanci. Poslední čtvrtfinálový duel svedl proti sobě dva hráče Žabka Praha. V duelu byl úspěšnější Matoušek junior a poslal tak, reprezentanta České republiky, Aleše Fialu do bojů o páté až osmé místo. Semifinálové dvojice se seřadily takto: Behr - Matoušek ml. a Ženíšek - Matoušek st. Ani v jedné sérii se nerozhodovalo v sedmém zápasu. Gladiator Martin prohrál poměrně hladce (1-4 na zápasy) a ani malý Zdeněk Matoušek nekladl domácímu borci velký odpor. O třetí místo se rozhořela bitva s jasným favoritem. Martin ještě nikdy malého Zdendu neporazil. První zápas jasně vyhrál favorit (6:1), druhý zápas vyhrál trochu se štěstím Martin (3:2), ale v dalším již favorit opět nezaváhal (7:2). Stav se vyvíjel podle očekávání. Zdeněk vedl 2:1 na zápasy a jeho sebevědomí neznalo mezí. Čtvrtý zápas se ukázal jako klíčový, když už minutu před koncem favorit vzdal  za stavu 1:6, aby ušetřil síly. Stav série byl překvapivě vyrovnaný a sebevědomí obou hráčů se postupně také vyrovnávalo. V pátém zápasu se opět prosadil Zdeněk, ale po šestém byl stav opět překvapivě vyrovnaný - 3:3. Rozhodující zápas byl rozehrán za mohutného povzbuzování zbylých plzeňských hráčů. První, kdo dostal gól, byl Martin, ale překvapivě rychle dokázal odpovědět a navíc přidal další dva góly. Změna taktiky už přinesla jen kosmetickou úpravu „žabáka“ Matouška. Martin Ženíšek vybojoval v těžké konkurenci třetí místo a dokázal si oproti minulému roku ještě o místo polepšit. Finále bylo rozehráno s drobným zpožděním, aby i ostatní hráči mohli shlédnout poslední zápas. Bohužel, překvapení se nezrodilo a Zdeněk Matoušek senior lehce podlehl hráči domácího KAMAXu Tomáši Behrovi. 
Bojovalo se i o 5.-8. místo, kde se hned v prvním duelu opakovalo složení loňského finále. Odveta se povedla Vaškovi Piklovi z plzeňského Expanu a “žabáka“ Aleše Fialu posunul do souboje o 7. místo. Ve druhé dvojici opět doplatil Josef Veselý na účast Gladiátorů. Honza Kubernát ho bez milosti poslal proti Alešovi Fialovi. Čtyři zápasy stačili Vaškovi Piklovi, aby Honzu Kubernáta porazil a získal 5. místo. Honza se v play-off rozhodně neztratil a šesté místo si za předvedený výkon určitě zaslouží. O 7. místo si to Pepa a Aleš rozdali na ostří nože. Po předchozí dohodě následovalo po každém zápasu jedno pivo. Rozhodnout muselo až sedmé utkání (oba tak vypili sedm piv) a tam byl šťastnější místní hráč. Na posledním místě skončil reprezentant a zástupce pražské Žabky - Aleš Fiala.

Výsledky po play-off: 1. Tomáš Behr (Kamax K. Újezdec), 2. Zděnek Matoušek st. (Žabka Praha), 3. Martin Ženíšek (Gladiators Plzeň), 4. Zdeněk Matoušek ml. (Žabka Praha), 5. Václav Pikl (Expand Plzeň), 6. Jan Kubernát (Gladiators Plzeň), 7. Josef Veselý (Kamax K. Újezdec), 8. Aleš Fiala (Žabka Praha)

Na finále pojedou tři hráči z Plzně. Z toho dva Gladiátoři (23.8.2002)

Martin Ženíšek skončil čtvrtý, Honza Kubernát pátý a Adam Vlček osmý z dvanácti 

Martin skončil ve skupině až na druhém místě za Tomášem Behrem. Honza ve skupině číslo tři skončil na druhém místě. Adam skončil na třetím místě za Honzou a zbylo na něj až “béčko”. Martin skončil ve svém A-finále za Matouškem starším, ale před Veselým. Semifinále s Behrem opět prohrál a ani o třetí místo s Matouškem starším nedokázal vyhrát. Honza skončil na třetím místě za Behrem, kterého dokázal i jednou porazit, a malým Matouškem o 5. místo si překvapivě s Veselým poradil a obsadil tak dobré páté místo. Adam si v B- finále vedl skvěle vyhrál dvakrát nad Láďou Šílem a jen díky lepšímu skóre z dvojzápasu s Peškem (5:3, 3:4) svojí skupinu vyhrál. O umístění sice prohrál s domácím Bělohlávkem, ale i tak mu patří dobré osmé místo. 
Pro finále, které se koná 27. září, se sestavily tyto dvojice: 1. Pikl – 8. Behr, 2. Matoušek st. – 7. Kubernát, 3. Ženíšek – 6. Veselý, 4. Matoušek ml. – 5. Fiala.

Domácí Tomáš Behr opět ukázal v čem je jeho síla ( 9.8.2002)

Martin Ženíšek překvapil i v A-finále, Lukáš Honzík se mezi osmičku také protloukl

Již pátý turnaj druhého ročníku přivítal celkem čtyři Gladiátory. Adam Vlček překvapil v základní skupině, když domácí Bělohlávek musel zachraňovat remízu až v poslední vteřině, společně s dvěmi body po vítězství s Gobym z Teplýšovic si zajistil B-finále. V této skupině sice dvakrát prohrál, ale jedna výhra nad Karlem Šílem a vítězství sérii o umístění se Sládkem mu vyneslo skvělé třinácté místo. Druhým Gladiátorem byl Honza Kubernát, který místo v A-finále přepustil Lukášovi. V B-finále ovšem dřel naplno a jen díky prohře s Bělohlávkem skončil v své skupině až na druhém místě. Za zmínku u tohoto hráče stojí ještě prohra s Karlem Šílem v základní skupině. Po souboji s tradičním soupeřem (Luckou Vokounovou) s tradičním výsledkem se spokojil po nejistém výkonu s dobrým jedenáctým místem. Lukáš Honzík, další Gladiator, si chtěl udržet naději na play-off . Ta mu mohla zůstat jen po účasti v A-finále, tak se dostal i na úkor Honzova průměrného výkonu. V A-finále již před očima Aleše Fialy nešlo příliš taktizovat. Po špatném výkonu ve velmi těžké skupině (byla rozhodně těžší než ta druhá), skončil na čtvrtém místě, pak ještě porazil Kulhavého a tím si připsal 25 bodů za sedmé místo. Posledním Gladiátorem, který se v restauraci Kameňák představil byl kapitán plzeňského týmu Martin Ženíšek. V základní skupině porazil Veselého 5:2 a tím si poradil s největším konkurentem. Po hladkém průběhu (jen remíza 1:1 s Peškem to pokazila), postoupil do A-finále z prvního místa. V prvním zápasu této elitní skupiny porazil Lukáše a v druhém remizoval s dvaadvacátým hráčem světa 1:1 (vyrovnával až pár vteřin  před koncem). V posledním zápase skupiny mu tak stačilo (podle výpočtů a kalkulací) prohra i o jeden gól. To se však nestalo a Martin seniora Matouška po dobrém výkonu porazil a postupoval tak z prvního místa i v této skupině. V semifinále se musel postavit Tomáši Behrovi, který měl také nůž na krku (kvůli postupu do play-off). V druhém zápasu série na dvě vítězství dokázal Tomáše v prodloužení porazit 4:3, to však bylo proti tomuto soupeři všechno. Martin bohužel prohrál první a třetí utkání a hrál tak o třetí místo s posledním členem výpravy Václavem Piklem. (Tohoto hráče někteří nesprávně zařazují do týmu Gladiators). První zápas vyhrál Martin 4:3, když promarnil již čtyřgólové vedení. Druhý zápas se musel prodlužovat a kapitán Glad’s byl gól od třetího místa. Gól ale dal a rozhodující třetí zápas vyhrál hráč konkurenčního Expandu. Třetí místo sice obsadil plzeňský hráč, ale nikoli Gladiator. Martin Ženíšek skončil na skvělém čtvrtém místě a před ním skončil již jen Pikl, Matoušek senior a vítěz turnaje Tomáš Behr. Za ním skončil i reprezentant České Republiky - Aleš Fiala. V průběžném pořadí se podařilo nejvíce poskočit Tomáši Behrovi, který svoji radost neskrýval a zvýšil tak šanci na postup do play-off . Za čtrnáct dní čeká hráče poslední (šesté) kolo a my budeme vědět, v jakých dvojicích na sebe narazí nejlepších osm hráčů, a kteří do play-off nepostoupí.

Konečně se představil i domácí Tomáš Behr (26.7.2002)

Za Gladiators se předvedli jen Martin Ženíšek a Lukáš Honzík 

Pořadatelé tentokrát nechali nalosovat dvě obtížné skupiny. Jen první skupina kromě Pikla obsahovala hráče jmen Vokounová, Vejvoda, Slabý, Pešek. Ve druhé skupině se k Martinovi nalosovali Matoušek senior a Jelínek, nechyběli však ani slabší soupeři Bělohlávek a Goby Pavel. V prvním zápase hned Martin uspěl remízou 1:1 proti Matouškovi, poté následovali zápasy s lehčími soupeři bez ztráty kytičky. Před posledním zápasem stačila Martinovi remíza s Jelínkem, jenže jak už bývá tradicí, proti tomuto soupeři se mu tradičně nedařilo (lépe řečeno: soupeřovi se dařilo, na co sáhl). Hned z prvních akcí Martin inkasoval a skóre se po zápasu zastavilo na 2:6. Martin tak ze třetího místa postupoval do B-finále. Lukáš si v druhé skupině vedl ještě hůře, prohrál  s Matouškem juniorem, Behrem a Veselým, a po výhře nad jedním hráčem Teplýšovic postupoval do stejného B-finále jako Martin. Do A- finále se tak z první skupiny dostala Vokounová. V B-finále si Martin poradil s Peškem a Lukášem v prvním kole. Jenže Lukáš s Peškem prohrál a musel tedy vše napravoval v kole druhém. To se mu již ale nepodařilo a čekal ho tak boj o 11. místo s Bělohlávkem. Martin, vítěz B-skupiny, se utkal se Slabým o 7. místo a měl mu z minulého kola co vracet. První zápas Martin bez problémů vyhrál, druhý si vlastními chybami ztratil až v závěru, ovšem ve třetím již nenechal nikoho na pochybách a obsadil tak uspokojivé sedmé místo. Lukáš si Bělohlávkem také poradil a nakonec obsadil jedenáctou příčku.
Ve finále se střetl Matoušek senior a domácí Behr. Behr si mohl jen v případě vítězství udržet naději na play-off, ta se ale rozplynula po finále. Třetí místo obsadil Jelínek, když si poradil s týmovým spoluhráčem ze Žabky Matouškem juniorem. Pikl musel o páté místo také tvrdě bojovat. První zápas s Vokounovou dokonce po prodloužení prohrál.

Třetí kolo Posázavského poháru - vše při starém - finále: Fiala - Pikl (11.7.2002)

Nejlepším Gladiátorem Honza Kubernát

Těžko se dalo předpokládat, že se podaří zopakovat úspěch z druhého kola. Martin Ženíšek zahájil skupinu velkolepě. Porazil týmového spoluhráče  Lukáše Honzíka 4:1 a pak ještě tři další začínající hráče z nově založeného klubu Javorové listy Teplíšovice. Se skóre 25:1 postupoval jasně z první pozice, z druhého místa postupoval i Lukáš, který také nezaváhal. Nejsložitější základní skupinu měl Honza. Neoficiálně pojmenovaná skupinou smrti. V této skupině na sebe narazili Matoušek st. a Jelínek z Žabky Praha, domácí Veselý a náš Gladiator Honza. První se ze hry ocitl Jelínek prohrou s Veselým. Honza uhrál cenou remízu s Matouškem st. a držel se v průběhu celé základní skupiny. V posledním zápase se utkal s Veselým. Vše bylo jasné, vítěz postupuje do A-finále. Honza se do soupeře zakousl opravdu s chutí a když se přidalo i štěstí, tak si Pepa odnášel sedm kousků. Matouška st. tak do A-finále doprovodil gladiator Honza. V prvním A-finále na sebe narazili Lukáš a Honza, s Piklem a Fialou. Lukáš prohrál v úvodu s Honzou a pak i s ostatními dvěma soupeři. Honza po vítězství nad Lukášem a Piklem mohl pomýšlet i na semifinále. Fiala byl ale proti a dokázal si s nebezpečným Honzou poradit. V druhé skupině se zrodilo překvapení. Matoušek st. vyhrál tuto skupinu i přes zaváhání v posledním kole se svým synem. Ten předtím prohrál s Slabým (Kamax) a musel proto vyhrát. Martin prohrál nejprve s oběma Matouškama a v posledním kole i se Slabým. Obzvláště v tomto zápase to může mrzet nejvíc. Martin vedl dlouhou dobu 1:0, to by mu zajišťovalo boj o 5.-6.místo s Honzou, jenže pak se výsledek otočil na 1:2 a na Martina tak zbyl boj o sedmou příčku. Finále vyhrál opět Fiala, před Piklem, třetí a čtvrté místo putovalo zásluhou Matoušků také do Prahy. V boji o páté místo zazářil Honza a porazil Slabýho ve dvou zápasech. Martin pak ještě porazil Lukáše a obsadil tak sedmé místo. Lukáš skončil ve svém prvním vystoupení na 2. ročníku na dobrém osmém místě. Na zbylých místech.se umístili hráči z domácího celku Kamax a nového týmu Javorových listů. Toto kolo bylo zajímavé tím, že se ho zúčastnilo 21 hráčů.

Druhé kolo Posázavského poháru mělo překvapivého vítěze (12.6.2002)

Martin vyhrál po dramatickém průběhu, ale zaslouženě

Při neúčasti hráčů Žabky vynikli hráči Plzně. Václav Pikl, Martin Ženíšek a Honza Kubernát vyhráli své základní skupiny, do kterých byli jako nejlepší hráči z přítomných nasazeni. Úspěch korunoval malý Gladiator Adam Vlček, který postoupil v Honzově skupině ze druhého místa do A-skupiny. V A-finále se nedařilo Honzovi, který prohrál s Piklem i domácím Vejvodou, odsoudil se tak do zápasu o 5. místo. Především proti Vejvodovi si věřil a stačilo vyhrát jen poslední zápas (první prohrál 1:2, ale v součtu by měl lepší skóre). Martin prohrál první zápas s Veselým 1:5 a bylo jasné, že pokud v druhém zápase nevyhraje o pět branek, bude hrát s obávaným Piklem již semifinále. Jelikož Pepa Veselý i Martin porazili dvakrát Adama Vlčka a Martin porazil Pepu v posledním zápase jen 2:1 (blafákem). Pepa porazil dvakrát Adama Vejvodu a finále bylo na světě. Martin s Vaškem Piklem to měl hodně těžké. Favorit Vašek vyhrál první zápas jen 1:0 a to zažehlo naději v otočení a série. V polovině druhého zápasu již vedl Vašek 2:0 a pak se to stalo. Martin se snažil odblokovat hokejku středního útočníka, Vašek na to nebral zřetel a hrál dál z levého křídla odehrál puk, nepovedlo se mu to nejlépe a Martin z protiútoku snížil na 1:2, pak se podařilo Martinovi otočit celý zápas. Vašek po zápasu argumentoval tím, že přestal hrát, když Martin vyprošťoval zaseknutého útočníka, ale jak by se pak dostal puk z bezpečného držení levého křídla. V třetím rozhodujícím zápase se Martinovi přilepilo na hokejku štěstí, a když vedl 5:1 věřil ve finále. Po vítězství 6:3 si ve finále jednodušeji poradil s Josefem Veselým (jen na dva zápasy) a vítězství ve druhém kole posázavského poháru bylo na světě. Martin radost neskrýval, protože to byl první vítězný turnaj mimo Plzeň.

Začal nám dlouho očekávaný druhý ročník Posázavského poháru (24.5.2002)

V silné konkurenci uspěli všichni tři Gladiators.

Z osmnácti hráčů si nejlépe vedl Martin Ženíšek, který si jako jediný zajistil postup mezi prvních šest do A-finále. Cesta vedla přes domácího Peška a jednoho z nováčku z Teplíšovic, Jana Hlůžka z Prahy a týmového spoluhráče Adama Vlčka. Nestačil jen na Matouška staršího.    
Adam porazil jen teplíšovického hráče. Skončil sice v C-finále, ovšem i tam dokázal v dvoukolovém systému Ladislava Šíla dvakrát porazit, nestačil však ani jednou na Karla Šíla a zajistil si tím boj o 15. místo. Tento zápas na dva vítězné zápasy dokázal vyhrát i přes narůstající únavu a obsadil tak skvělé 15. místo.     
Honza Kubernát si zajistil postup do B-finále, kde narazil na Jana Hlůžka z Žabky, kterého dvakrát porazil, a domácího matadora Josefa Veselýho, s kterým dvakrát prohrál. V konečném součtu měli všichni stejně bodů. Honza měl nejlepší skóre a díky tomu si mohl zahrát o sedmé místo. V tomto duelu porazil domácí Lucii Vokounovou a skončil na skvělém sedmém místě. Martin se sešel v A-finále s dvěma plzeňáky Vláďou Krausem a Vaškem Piklem, nevyhrál však ani jeden zápas a jen těsně prohrál i boj o 5. místo s Matouškem starším. Gladiators tak obsadili šesté (Martin), sedmé (Honza) a patnácté (Adam) místo. Další plzeňští hráči také uspěli. Vladimír Kraus vyhrál boj o třetí místo a Václav Pikl skončil až ve finále na lopatě reprezentanta Aleše Fialy.

Světová liga WTHT 2023/24

   

ROK 2023

USA 22.07. Chicago
CAN 09.09. Edmonton
UKR 16.9. Bryne
UKR 23.9. Orebro
SLO 07.10. Kranj
SUI 28.10. Bern
KAZ 04.11. Shymkent
CAN 18.11. Toronto
LAT 2.-3.12. Riga (SS)
   

ROK 2024

USA 03.02. Anaheim
SWE 10.02. Stockholm (SS)
SVK 02.03. Nové Zámky
USA 23.03. Detroit
EST 06.04. Tallinn (SS)
CZE 20.04. Praha (SS)
CZE 21.04. Praha - MS klubů
GER 04.05. Lahr/Schwarzwald
UKR 11.5. Kyjev
LAT 14-16.06. Valmiera (ME)