plzeňský klub stolního hokeje STIGA

ARCHIV VÝSLEDKŮ

FINÁLE
Překvapení v Posázaví – Gladiator v semifinále – historický úspěch (28.9.2001)

Na svatého Václava se v Kamenném Újezdci na dolním toku řeky Sázavy utkalo v play-off osm nejlepších hráčů z šesti kol základní části, které se postupně zúčastnilo 23 hráčů. Za Gladiators se na sedmém místě Posázavského poháru táhlového hokeje umístil Martin Ženíšek a třetí místo vybojoval Václav Pikl z konkurenčního Expandu. Šance Martina na postup z prvního kola nebyly nijak velké. S Josefem Veselým, svým čtvrtfinálovým soupeřem, prohrál 95% zápasů (naposled 2:12), ale rozhodně se necítil jako předem vyřazený. První i druhý zápas se nesly ve stejném duchu: Martin tři čtvrtě zápasu útočil a Veselý jen bránil. Ovšem z minima šancí Veselý vytěžil maximum a Martinovy útoky byly dost bezzubé. Oba zápasy vyhrál hráč domácího týmu Kamax. (5:1, 5:2) a “plzeňák” Martin se tak ocitl v těžké situaci. V sérii hrané na čtyři vítězná utkání prohrával 0:2 na utkání a situace nebyla nejrůžovější. V dalším utkání už Gladiátor začal své střely usměrňovat do rohů soupeřovy branky a podařilo se mu také ubránit řídké, ale nebezpečné útoky soupeře. Zaslouženě vyhrál a snížil stav zápasové série na 1:2. Veselý přidal na důrazu, ale nebylo mu to nic platné, ve čtvrtém zápasu Martin srovnal stav série na 2:2 vítězstvím o jediný gól. Pátý zápas se nesl v duchu předcházejících s ještě tvrdšími útoky na obou stranách a mírnou převahou plzeňského hráče. Vítězství Martina otočilo vývoj celé série na 3:2. V šestém zápase se ujal vedení Gladiátor, ale domácí hráč rychle srovnal. Minutu před koncem základní hrací doby Martin vstřelil druhý gól a vše se zdálo být na nejlepší cestě. Při dalším útoku si však přihrávku z pravého křídla srazil do vlastní sítě a stav zápasu byl opět srovnán. Do konce se už nic nestalo a vše muselo rozhodnout prodloužení. Tam se na obou stranách vystřídalo několik tvrdých útoků a pak přišla rozhodující chvíle. Po celou dobu útočil Martin jen zprava a v prodloužení zkusil poprvé zaútočit z levé strany. Akce vyšla a Gladiators Plzeň měli zástupce v nejlepší čtyřce turnaje. V dalším kole bylo v plánu plzeňské derby, ale Pikl z Expandu nenechal nic náhodě a jen v druhém utkání Martin porazil zkušenějšího a také lepšího hráče a to až v prodloužení (6:5). Po prohře 4:1 na utkání, hrál Martin zápasy o 3. místo a stejným poměrem prohrál i tuto sérii s domácím Behrem a obsadil krásné 4. místo. Druhý plzeňák Václav Pikl lehce zdolal Peška (Kamax Kamenný Újezdec) v prvním kole (4:0) v druhém se s Martinem trochu zapotil, ale největší zátěž ho čekala ve finále, reprezentant Aleš Fiala (Žabka Praha). Fiala nakonec celou sérii vyhrál a tím i celý turnaj (4:2 na zápasy).Tento turnaj lze považovat za první velký úspěch Gladiators Plzeň.